BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İzmit Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılı Şiir Yarışması

İzmit Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılı Şiir Yarışması

İzmit Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılı Şiir Yarışması

İzmit Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılı Şiir Yarışması İzmit Belediyesi Ve Aydili Sanat Derneği Tarafından Düzenleniyor. Ödüllü Yarışma Türkiye Geneli 18 Yaş Ve Üstü Herkese Açık. Yarışmaya Başvurular Elden, Posta Veya Kargo Yolu İle Yapılacak.

Yarışmanın Amacı
Aydili Sanat Derneği ve İzmit Belediyesi paydaşlığında gerçekleştirilecek olan bu yarışma ile Cumhuriyet’imizin 100. yılı vatan, özgürlük, cumhuriyet temalı şiirler ile anılacaktır.

Ayrıca jüri tarafından uygun görülen şiirler kitaplaştırılarak kentin kültürel hafızasına kazandırılacaktır.

Konu Ve Ölçü
Yarışma kapsamında gönderilecek şiirlerde cumhuriyet, vatan, özgürlük ve bağımsızlık temaları işlenecektir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Cumhuriyet Altını
İkincilik Ödülü Yarım Altın
İkincilik Ödülü Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü Gram Altın
Mansiyon Ödülü Gram Altın
Seçici Kurulun Tarafından Belirlenen Şiirler Kitap Haline Getirilecek.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışma on sekiz ( 18 ) yaş üzeri herkese açıktır. Şiirler Türk dilinde yazılmış olmalıdır. Seçici kurul üyeleri ve yakınları ile İzmit Belediyesi çalışanları yarışmaya katılamaz.

Yarışma Koşulları
1. Yarışmaya her katılımcı bir ( 1 ) eser ile katılabilecektir.

2. 22-29 Ekim 2023 tarihleri aralığında yarışmanın duyurulmasıyla birlikte sosyal medyada yayınlanacak formda katılım şartları belirtilecektir.

3. Katılımcılar yarışmaya katıldığı eserin altı ( 6 ) kopyasını açıklanan adrese 15 Kasım 2023 mesai bitiminde belirtilen adreste olacak şekilde elden ya da taahhütlü posta veya kargo ile gönderecektir.

4. Katılımcılar yarışmaya katılmak istediği eser bilgisini içeren imzalı tutanağı iletişim bilgilerinin de yer aldığı rumuzlu özgeçmişiyle birlikte bir zarf içinde elden teslim edecek ya da bu evrakları eser ile birlikte göndereceklerdir.

5. Her türlü gecikmeden katılımcılar sorumludur. Eserler e-posta yoluyla kabul edilmeyecektir.

6. Başvuru belgesindeki bütün bilgilerin beyanında doğruluk esastır. Bu bilgiler sebebiyle doğabilecek hukuki sorumluluk katılımcıya aittir.

7. Yarışmaya katılım sağlayan eserler, yarışmayı düzenleyen kurumların arşivinde saklanacaktır.

8. Yarışmaya katılım sağlayan eserler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif hakları ile yarışmayı düzenleyen kurum / kuruluş’ a devredilmiş olacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

9. Yarışma kuralları gereği seçici kurul tarafından uygun görülen şiirler kitap haline getirilecektir. Yarışma katılımcıları şiirlerinin bu kitapta yer alacağını beyan etmiş ve rıza göstermiş sayılır.

10. Eserin özgün olmaması ve benzeri durumlardan doğabilecek telif hakkı ile ilgili ihlallerden başvuru sahibi sorumludur.

11. Katılımcılar herhangi bir yerde yayınlanmamış eserlerini göndermekle yükümlüdür.

12. Eserler yüz ( 100 ) puan üzerinden değerlendirilecektir.

13. Yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar 31.12.2023 tarihinde sosyal medya yoluyla açıklanacaktır.

14. Katılımcılar şiirlerini bilgisayar ortamında, 12 punto, Times New Roman yazı stilinde, 50 dizeyi geçmeyecek şekilde yazarak, A4 dosya kâğıdına alınmış çıktısı ile müracaat edebilirler.

15. Yarışmanın 1.’sine Cumhuriyet altını, 2.’sine yarım altın, 3.’süne çeyrek altın, mansiyon ödülü almaya hak kazanan 2 yarışmacıya ise gram altın hediye edilecektir.

16. Ödül Töreni 16.01.2024 tarihinde Basın Onur Günü’nde yapılacaktır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Duyuru Tarihi: 22-29 Ekim 2023
Son Başvuru Tarihi: 15 Kasım 2023
Yarışma Sonuçlarının Açıklanması: 31 Aralık 2023
Ödül Töreni: 16 Ocak 2024 – Basın Onur Günü

İletişim Bilgileri
0262 318 00 00 / 6073-6069-6067 dahili

Posta Adresi
İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü
Hacı Hasan Mahallesi Yukarı Pazar Caddesi Sarı Konak No:26
İzmit Kocaeli

Detaylar İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.