BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İSKİ Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Resim Yarışması

İSKİ Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Resim Yarışması

İSKİ Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Resim Yarışması

İstanbul Belediyesi İstanbul Su Ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Resim Yarışması Başvuruları Elden Yada Posta / Kargo Yolu İle Yapılacak.

Yarışmanın Konusu Ve Amacı

Konu
Geleceğin İçin Suyla Barış

Amaç
Ülkelerin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasının sağlanmasını teşvik etmek amacıyla 1993 yılında Birleşmiş Milletlerin aldığı bir karar ile 22 Mart Dünya Su Günü uluslararası bir gün ilan edilmiş olup, dünyada ve ülkemizde her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Birleşmiş Milletler-Su Örgütü (UN-Water) tarafından organize edilen bu ekinlikler her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir. 2024 yılı Dünya Su Günü teması “Barış İçin Sudan Yararlanmak” olarak belirlenmiştir.

Bu yarışma ile; hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi sebeplerden dolayı su ihtiyacının her geçen gün arttığı şehirlerin başında gelen İstanbul’da; su kaynaklarının korunmasına dikkat çekilmesi ve öğrenciler arasında su kullanma bilinci konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Yarışma Ödülleri

Ortaokul Öğrecileri Ödülleri
Birincilik Ödülü 10.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5.000 Türk Lirası

Lise Öğrenci Ödülleri
Birincilik Ödülü 10.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5.000 Türk Lirası

Hedef Kitle
Yarışmanın hedef kitlesi, İstanbul ilindeki resmi-özel Ortaokul ve Lise öğrencileridir.

Yarışma Koşulları

1. Yarışma İstanbul’daki tüm resmi / özel lise ve resmi / özel ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

2. Resimler 35×50 cm resim kâğıdına, fon kâğıdı veya tuval üzerine kara kalem, kuru boya, akrilik, yağlı boya, sulu boya veya pastel boya kullanarak yapılabilir.

3. Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okul adresi ve telefonu, velinin veya danışman öğretmenin (kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.

4. Resim üzerinde herhangi bir yazı, logo, işaret ve benzeri bilgi olmamalıdır.

5. Her öğrenci yarışmaya en fazla bir eserle katılabilir.

Başvuru Şekli

1. Yarışmaya katılacak eserler 01 Mart 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar; İSKİ Genel Müdürlüğü A Blok 7.Kat No:702 Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No: 7 PK: 34060 Eyüpsultan İstanbul adresine şahsen teslim edilecek ya da ücretleri yarışmacı tarafından ödenmesi kaydıyla posta ve kargo yoluyla gönderilecektir. Postada veya kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden İSKİ sorumlu değildir.

2. Resimle beraber ekte sunulan yarışma katılım formunun da gönderilmesi zorunludur. Yarışma katılım formu bulunmayan eser değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

3. Gönderilen eserler başvuru adresine ulaştıktan sonra başvuru süreci tamamlanır.

4. Kargo şirketine teslim edilen eserlerin takibinin yapılabilmesi için, teslim anında verilen alındı belgesinin, eserler başvuru adresine ulaşana dek saklanması tavsiye edilir.

5. Gönderilen eserlerin zarar görmemesi için gerekli önlemleri almak eser sahibinin sorumluluğundadır.

6. Taşıma sürecinde zarar gören veya kaybolan, zamanında başvuru adresine ulaşmayan eserlerle ilgili hiçbir hak talep edilemez.

7. Kargo ücreti başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Eserlerin Gönderileceği Başvuru Adresi
Alıcı: İSKİ Genel Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü
Adres: İSKİ Genel Müdürlüğü A Blok 7. Kat No: 702 Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No:7 PK: 34060 Eyüpsultan İstanbul
E-mail: egitim@iski.gov.tr
İletişim: 0212 301 17 55 – 17 56 – 1767

Yarışma Takvimi
Başvurular en geç 01 Mart 2024 tarihinde kargoya teslim edilmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra kargoya teslim edilen başvurular kabul edilmez.

Yarışma ile İlgili İş ve İşlemler

Tarih

Duyuru Tarihi

Ocak 2024

Başvuru Süresi

01 Şubat – 01 Mart 2024

Jüri Değerlendirmesi

04 – 08 Mart 2024

Sonuçların Açıklanması

22 Mart 2024

Ödül Töreni

22 Mart 2024

Değerlendirme

• Jüri Üyeleri

Jüri Üyeleri

Görevi

Suat YILDIZ

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı

Kurtuluş GEMİCİOĞLU

İSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı

Özlem KARACA

İSKİ Eğitim Şube Müdürü

Musa GÜNEY

Ressam

• Jüri değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esas alınır.

• Jürinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez.
• Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önceden başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve herhangi bir süreli yayında yayımlanmamış olması şarttır.

• Yarışmaya gönderilen eserlerden kısmen veya tamamen alıntılanmış olanlar değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsedilen eser ödül alınmışsa iptal edilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin özgün olmamasından kaynaklı her türlü hukuki sorumluluk eser sahibi ve velisine aittir. Eseri gönderen yarışmacının ve velisinin bu şartı kabul ettiği varsayılacaktır.

• Yarışmaya katılan eserin benzerinin başka yarışmacılar tarafından sunulabileceği kabul edilmeli. İSKİ’nin bu durumu açıklama veya bilgilendirme yükümlülüğü yoktur.

• Millî Eğitim Temel Kanununa aykırı siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.

• Ödül Töreni 22 Mart 2024 tarihinde İSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır. Mücbir sebeplerden dolayı etkinliklerin ertelenmesi durumunda Ödül töreninin yer ve saati www.iski.istanbul adresinden duyurulacaktır.

• Jüri, eserleri aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirir.

Değerlendirme Kriterleri

Değerlendirme Kriterleri

Puan

Konuya Uygunluk

25

Yaratıcılık ve Özgünlük

25

Duygu Düşünceyi Aktarma ve İfade Gücü

25

Kullanılan Teknik

25

Toplam

100

Telif Hakkı

1. Yarışmaya gönderilen resimler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir.

2. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

3. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan resimlerin orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış halini; seminer, sempozyum, fuar vb. eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, resim sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.