BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İSKİ Görünmeyen Hazine Su Fotoğraf Yarışması

İSKİ Görünmeyen Hazine Su Fotoğraf Yarışması

İSKİ Görünmeyen Hazine Su Fotoğraf Yarışması

İstanbul Su Ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ Görünmeyen Hazine Su Fotoğraf Yarışması İstanbul İlindeki Resmi Ve Özel Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yönelik Olarak Düzenlenmiştir. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Yarışmanın Konusu Ve Amacı

Konu: Görünmeyen Hazine Su

Amaç
Ülkelerin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasının sağlanmasını teşvik etmek amacıyla 1993 yılında Birleşmiş Milletlerin aldığı bir karar ile 22 Mart Dünya Su Günü uluslararası bir gün ilan edilmiş olup, dünyada ve ülkemizde her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Birleşmiş Milletler-Su Örgütü (UN-Water) tarafından organize edilen bu ekinlikler her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir. 2022 yılı Dünya Su Günü teması “Yeraltısuyunu Görünür Yapmak” olarak belirlenmiştir.

Bu yarışma ile; hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi sebeplerden dolayı su ihtiyacının her geçen gün arttığı şehirlerin başında gelen İstanbul’da; su kaynaklarının korunmasına dikkat çekilmesi ve öğrenciler arasında su kullanma bilinci konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Hedef Kitle
Yarışmanın hedef kitlesi, İstanbul ilindeki resmi-özel Ortaokul ve Lise öğrencileridir.

Yarışma Ödülleri

Ortaokul Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Ve Plaket
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası Ve Plaket
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası Ve Plaket

Lise Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Ve Plaket
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası Ve Plaket
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası Ve Plaket

Yarışma Koşulları

1. Yarışma İstanbul’daki tüm resmi / özel lise ve resmi / özel ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

2. Yarışmanın konusu ‘’Görünmeyen Hazine Su’’ olup, bu konunun dışında gönderilecek fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar; uzun kenarı en fazla 100 cm, kısa kenarı 70 cm; uzun kenarı en az 50 cm, kısa kenarı 35 cm’i geçmeyecek şekilde 300 DPİ çözünürlükte JPEG olarak, fotoğrafı çeken öğrencinin “Adı SOYADI” şeklinde kaydedilecektir.

4. Fotoğraflar renkli veya siyah-beyaz olarak sunulabilecektir. Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmayacaktır.

5. Fotoğraf üzerinde herhangi bir yazı, işaret, slogan, katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih ve benzeri bilgiler bulunmayacaktır.

6. Fotoğraflarda ışık gölge müdahalesi dışında dijital müdahale olmayacaktır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla (kolaj) oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

7. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların çekim tarihi 01.01.2023 tarihinden eski olmamalıdır. Bu tarihten önce çekilmiş fotoğraflar değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

8. Her öğrenci yarışmaya en fazla bir fotoğraf ile katılabilir.

Başvuru Şekli

1. Fotoğraflar; yarışma şartnamesinin son sayfasında bulunan Yarışma Katılım Forumu ile beraber egitim@iski.gov.tr adresine mail yoluyla gönderilecektir. Mail haricinde hiçbir gönderi (kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

2. Gönderilen mailde öğrencinin adı-soyadı, okulu, sınıf, numarası, okul adresi ve telefonu, velisinin adı soyadı, velisinin (kendi açık rızasıyla) cep telefonu mutlaka yazılacaktır.

3. Dereceye giren eserler sergileneceğinden, kaliteli ve büyük boyutlarda baskıya olanak tanıması için fotoğrafların; en az 50×70 cm’lik baskıya uygun şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Eser Sahibi bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

4. Fotoğraflar en geç 24 Şubat 2023 Cuma günü saat 24.00’a kadar mail yoluyla gönderilmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra gönderilen fotoğraflar değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

İletişim Bilgileri
Düzenleyen: İSKİ Genel Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü
Adres: İSKİ Genel Müdürlüğü A Blok 7.Kat No:702 Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No:7 PK: 34060 Eyüpsultan / İSTANBUL
E-mail: egitim@iski.gov.tr
İletişim: 0212 301 17 55 – 17 63 – 1767

Yarışma Takvimi
Duyuru Tarihi: Ocak 2023
Başvuru Süresi: 01-24 Şubat 2023
Jüri Değerlendirmesi: 27 Şubat – 03 Mart 2023
Sonuçların Açıklanması: 22 Mart 2023
Ödül Töreni: 22 Mart 2023

Değerlendirme

1. Jüri Üyeleri
Suat YILDIZ: İSKİ Genel Müdür Yardımcısı
Kurtuluş GEMİCİOĞLU: İSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı
Özlem KARACA: İSKİ Eğitim Şube Müdürü
Ahmet VURAL: İSKİ Kurumsal İletişim Şube Müdürlüğü
Orhan Cem ÇETİN: Fotoğraf Sanatçısı

2. Jüri değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esas alınır.

3. Jürinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez.
4. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların daha önceden başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve herhangi bir süreli yayında yayımlanmamış olması şarttır.

5. Yarışmaya gönderilen fotoğraflardan kısmen veya tamamen alıntılanmış olanlar değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsedilen fotoğraf ödül alınmışsa iptal edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların özgün olmamasından kaynaklı her türlü hukuki sorumluluk fotoğraf sahibi ve velisine aittir. Fotoğrafı gönderen yarışmacının ve velisinin bu şartı kabul ettiği varsayılacaktır.
7.6. Yarışmaya katılan fotoğrafın benzerinin başka yarışmacılar tarafından sunulabileceği kabul edilmeli. İSKİ’nin bu durumu açıklama veya bilgilendirme yükümlülüğü yoktur.

7. Millî Eğitim Temel Kanununa aykırı siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan fotoğraflar yarışma dışı kalacaktır.

8. Ödül Töreni 22 Mart 2023 tarihinde İSKİ Genel Müdürlüğü Yusuf Ziya ERDEM Konferans Salonunda yapılacaktır. Mücbir sebeplerden dolayı etkinliklerin ertelenmesi durumunda Ödül töreninin yer ve saati www.iski.istanbul adresinden duyurulacaktır.

9. Yarışma sonuçlarına itirazlar egitim@iski.gov.tr adresine dilekçe ile yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi Ve Bilgi Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.