BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici
ISK-SODEX Resim Yarışması

ISK-SODEX Resim Yarışması

ISKAV Isıtma Soğutma Klima Araştırma Ve Eğitim Vakfı ISK-SODEX Resim Yarışması Başvuruları Posta Yolu İle Yapılacak.
Ödüllü Yarışma 2 Kategoride Yapılacak. Birinci Kategoriye Anaokulu Ve İlkokul Öğrencileri İkinci Kategoriye Ortaokul Öğrencileri Katılabilecek.

Yarışmanın Konusu

Resim yarışmasının konusu “100. Yılında Cumhuriyetimiz” (29 Ekim Cumhuriyet Bayramı) dır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlanması, ulusal değerlere sahip çıkılarak çocuk gözünden onların iç dünyalarını anlatan eserlerin katılacağı resim yarışması düzenlemektir.

Yarışma Ödülleri

Birinci Kategori Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki

İkinci Kategori Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki

Yarışma Birincilerinin Öğretmenlerine 10 Bin Türk Lirası Değerinde Media Markt Hediye Çeki İle Ödüllendirilir.

Dereceye Giren Adayların Ödülleri Kendilerine Gönderilecektir.
Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri İle Birlikte Başarı Sertifikası Verilecektir.

Yarışmanın Hedef Kitlesi

Kategori I – Yarışmaya anaokulu ve ilkokul yaş grubu öğrencileri katılabileceklerdir.

Kategori II –Yarışmaya ortaokul yaş grubu öğrencileri katılabileceklerdir.

Yarışmanın Amacı

29 Ekim ruhuna uygun resimlerin toplumun ulusal değerlerini ön planda tutma, milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek.
Çocuklara resim sanatını sevdirmek, benimsetmek ve onların yaratıcılıklarını teşvik etmektir.
Çocukların ulusal duygularını sanatla bütünleştirerek hem manevi yönlerini hem vatan sevgilerini hem de sanat yönlerini geliştirmek.

Yarışmanın Şartları

• Yarışma Türkiye Geneli Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğrenciler arasında yapılacaktır.

• Katılım / giriş ücreti yoktur. Herhangi bir satın alma/ücretli kayıt olma işlemi gerekmemektedir.

• Başvuran öğrenci sadece bir resim ile katılım yapacaktır.

• Resim; A3 resim kâğıdına (Tüm boya türleri kullanılarak yapılabilir. Pastel boya, sulu boya, guaj vb.) yapılmalı, siyah fon üzerine paspartulanmalı kırılmayacak şekilde paketlenmelidir.

• Resimlerin arka yüzünde öğrencinin adı, soyadı, doğum tarihi (yıl), okulunun adı, sınıfı, numarası, öğretmeninin adı ve ulaşılabilecek okul, danışman öğretmen ya da veli numarası mutlaka yazılmalıdır.

• Resimler herhangi bir yerden kopya edilmemiş, daha önce yayınlanmamış, başka yarışmalara gönderilmiş, başka yarışmalarda dereceye girmiş ve üçüncü şahısların haklarını ihlâl eden eserlerle yarışmaya katılamaz. Bu nitelikteki eserler değerlendirmeye alınmaz ve aday yarışmadan diskalifiye edilir.

• Eserlerin el çizimi olması esastır. Eser dijital olarak yapılmamalıdır. Bilgisayar, tablet vb. kullanılarak oluşturulan çalışmalar değerlendirilmeyecektir. Eser herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmamış, tamamen adaya ait olmalıdır.

• Eser, ırkçı ifade, nefret söylemi, ayırımcılık, kişilik haklarına saldırı taşımamalı, bir etnik kimliği veya zümreyi aşağılayıcı eylemleri tasvir etmemelidir.

• Eserin aday dışında biri tarafından çizildiği anlaşılırsa değerlendirme dışı kalacaktır.

• Eser bir çizgi film, anime karakteri içermemeli, ünlü bir resim çalışmasının taklidi olmamalı veya bir marka/marka ibaresi taşıyan görsel/logo taşımamalıdır.

• Adayın anne ve babasının veya yasal temsilcisinin bu eserle daha önce başka yarışmalara katılmadığını ve eserin üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini doğrulaması gerekmektedir. Aksi durumda doğacak her türlü hukuki ve cezai sorumluluktan anne ve baba veya yasal temsilci sorumludur.

• Anne-babanın velayet haklarına sahip olması durumunda her ikisinin de imzası gereklidir. Veli izin belgesini (EK-1) her ikisinin imzalayamadığı durumda velayet hakkına haiz olanın imzalaması gerekmektedir. (Önemli not: Öğretmen imzası geçerli değildir, formları öğretmenlerin imzalamaması önemle tavsiye edilir.)

• Başvuru yapan adayın anne ve baba veya yasal temsilcisi, şartname koşullarına bağlı kalacaklarını ve ISKAV – Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı tarafından belirlenmiş olan jürinin kararına itiraz etmeyeceklerini ya da buna karşı her hangi bir yasal, hukuki girişim ya da eylemde bulunmayacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler.

• Yasalar tarafından engellenmediği sürece ISKAV – Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı, ticari veya ticari olmayan amaçlar doğrultusunda, herhangi bir şekilde tazminat ödeme zorunluluğu olmadan, eseri herhangi bir medya içeriğinde ilan etme, kullanma, uyarlama, adayın kimliğini açıklama, düzenleme ve revize etme hakkına sahip olacaklardır.

• Adayların anne ve baba veya yasal temsilcisi yarışmaya katıldıkları eserleri geri alma/iade talebinde bulunmayacaklarını peşinen kabul ederler.

• Kaynaklanacak uyuşmazlıklarda İstanbul Adliyesi ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

• Resimler 22 Mayıs 2023 Pazartesi gününe kadar aşağıda belirtilen adrese gönderilmediği takdirde kurul tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Posta ile gönderilme durumunda tüm sorumluluk okul idaresine ait olacaktır.

Yarışmanın Katılım Ve Son Katılım Tarihi
Yarışma teknik şartnamesine ek olan, katılım formu (Ek-1), veli muvafakatnamesi (Ek-2), açık rıza onayı formu (Ek-3) yayımlanmış olup, bu adresten aydınlatma metnine ulaşılabilir.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin şartnameye ek olarak sunulan Ek1 Katılım Belgesi, Ek2 Veli Muvafakat namesi, Ek3 Açık Rıza Onay Formu resimler ile birlikte posta yoluyla gönderilecektir. Aksi takdirde eser değerlendirmeye alınmayacaktır.

İletişim Bilgileri
Ömer Avni Mahallesi Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya Sok. İzim Apt. No: 15 D:11 Gümüşsuyu-Beyoğlu İstanbul TÜRKİYE
Sorularınız için: ISKAV İletişim Merkezi: 0 212 285 00 40
e-mail: iskav@iskav.org.tr
Web: www.iskav.org.tr

Yarışma Takvimi
Son Katılım Bitiş Tarihi: 22 Mayıs 2023 Pazartesi
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 29 Mayıs 2023 Pazartesi
Sonuçların Açıklanması: 5 Haziran 2023 Pazartesi

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.