BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik Yarışmaları

İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik Yarışmaları

İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik Yarışmaları

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik Yarışmaları Düzenliyor. İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik Temalı Kompozisyon, Resim Ve Şiir Yarışmaları Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yönelik Olarak Düzenleniyor.

Veteriner Hekimleri Günü Kapsamında “İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik” Temalı Kompozisyon, Resim Ve Şiir Yarışması

Düzenleyen Kurum: Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası
Yarışma Kapsamı: Afyonkarahisar İli Geneli
Yarışmanın Türü: Kompozisyon, Resim Ve Şiir
Kimler Başvuru Yapabilir: Ortaokul Ve Lise Öğrencileri
Başvuru Nasıl Yapılır: Okullara Yapılacak

Yarışma Ödülleri
Değerlendirmeler Sonucunda, Kompozisyon Resim Ve Şiir Branşlarında İlk 3 (Üç) Eser Seçilerek Toplam 9 (Dokuz) Öğrenciye Ödüller Verilecektir.

Yarışmalarda Birincilik Ödülü Cumhuriyet Altını (22 Ayar 7,216 Gram)
İkincilik Ödülü Yarım Altın (22 Ayar, 3,5 Gram)
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın (22 Ayar 1,75 Gram)

Yarışma Konusu
Veteriner Hekimlik; İnsan Ve Hayvan Sağlığını Tehdit Eden, Hayvanlardan İnsanlara Buluşan Zoonoz Hastalıklarının Kontrolü Ve Önlenmesi Başta Olmak Üzere; Hayvan Sağlığı, Veteriner Halk Sağlığı, Gıda Güvenliği Ve Çevre Sağlığı Alanında Çalışan Köklü Bir Meslektir, Veteriner Hekimlerin, Cumhuriyetimizin Kuruluşunda Gerçekleştirmiş Oldukları Fedakarlıklar İle Birlikte Günümüz Dünyasındaki Çalışma Alanlarına Ve Verdikleri Hizmetlere Dikkat Çekmek Amacıyla İlimiz Genelinde Dünya Veteriner Hekimleri Günü Kapsamında “İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik” Temalı Kompozisyon Resim Ve Şiir Yarışmalarının Düzenlenmesi Planlanmaktadır.

Hedef Kitle
Yarışmanın Hedef Kitlesi; Afyonkarahisar İl Geneli, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi/ Özel Eğitim Kurumlarında Öğenim Görmekte Olan Resim Yarışması İçin Ortaokul (5, 6, 7, 8)
Kompozisyon Ve Şiir Yarışması İçin Lise (9, 10, 11, 12.) Seviyesinde Öğrenim Gören Öğrencileri Kapsamaktadır.

Kurallar Ve Katılım Şartları

A) Kompozisyon Yarışması
• Yarışmanın Afyonkarahisar İl Sınırlarında Düzenlenmesi Planlanmaktadır.

• Yarışmaya Katılım Ücretsizdir Ve Gönüllülük Esasına Bağlıdır. Yarışmaya Lise (9, 10, 11, 12) Öğrencileri Katılabilir.

• Her Katılımcı En Fazla 1 Adet Kompozisyon İle Katılabilir. (Kompozisyon Yarışmasına Katılanlar Aynı Zamanda Şiir Yarışmasına da Katılabilir.)

Yarışma İçin Gönderilen Eserler “İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik” Temasına Uygun Olmalıdır.

• Kompozisyon Yazıları Times New Roman Yazı Tipinde, 12 Puntoda, 1,5 Aralıkta 5 (Beş) Sayfayı Geçmeyecek Şekilde Ve Normal Kenar Boşlukları (Standart Ayar Olan Her Yön 2,5 Cm) İle Hazırlanmalıdır.

B) Resim yarışması
• Yarışmanın Afyonkarahisar İl Sınırlarında Düzenlenmesi Planlanmaktadır

• Yarışmaya Katılım Ücretsizdir Ve Gönüllülük Esasına Bağlıdır. Yarışmaya Ortaokul (5, 6, 7, 8) Öğrencileri Katılabilir.

• Yarışma İçin Gönderilen Eserler “İnsan Ve Hayvan Sığlığı İçin Veteriner Hekimlik’ Temasına Uygun Olmalıdır.

• Resimler, A3 Boyutundaki Resim Kağıdı / Fon Kartonu / Bristol Kağıdına; Pastel Boya / Sulu Boya / Guaj Boya / Akrilik Boya / Gazlı Kalem İ Kuru Boya / Kara Kalem Tekniği İle Yapılacaktır. Bunlar Haricindeki Malzeme, Ölçü Ve Tekniklerle Yapılacak Çalışmalar Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

• Resimde Kağıdın Tamamı Doldurulmalıdır, Boyanmamış Geniş Alanlar Bırakılmamalıdır. Ayrıca Resim Kağıdının Kesinlikle Katlanmaması Gerekmektedir. Katlanmış Kağıtlar Ya Da Üzerinde Boyanmamış Alanlar Bulunan Resimler Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

• Eserlerin Zarar Görmemesi İçin İki Büyük Mukavva Arasına Yerleştirilerek Veya Postüp Kullanılarak Paketlenip Gönderilmesi Gerekmektedir.

C) Şiir Yarışması

• Yarışmanın Afyonkarahisar İl Sınırlarında Düzenlenmesi Planlanmaktadır.

• Yarışmaya Katılım Ücretsizdir Ve Gönüllülük Esasına Bağlıdır. Yarışmaya Lise (9, 10, 11, 12) Öğrencileri Katılabilir.

• Her Katılımcı En Fazla 1 Adet Şiir İle Katılabilir. ( Şiir Yarışmasına Katılanlar Aynı Zamanda Kompozisyon Yarışmasına Da Katılabilir.)

• Şiirler Times New Roman Yazı Tipinde, 12 Puntoda, 1,5 Aralıkta 1 (Bir) Sayfayı Geçmeyecek Şekilde Ve Normal Kenar Boşlukları (Standart Ayar Olan Her Yön 2,5 Cm) İle Hazırlanmalıdır.

• Yarışma İçin Gönderilen Eserler “İnsan Ve Hayvan Sağlığı İçin Veteriner Hekimlik” Temasına Uygun Olmalıdır.

D) Genel Kurallar Ve Şartlar

• Seçici Kurul ile Jüri Kurulunda görev alan kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Kendisine ait olmayan eseri kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

• Resim, kompozisyon ve / veya şiir eserleri daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resmin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olmalıdır.

Öğrenciler, eserlerini belirtilen şartlara uygun şekilde hazırladıktan sonra yarışma takvimi kısmında belirtilen takvim içerisinde Ek-2, Ek-3, Ek-4 (Ekler resim, kompozisyon ve / veya şiir eserlerinin arkasına eklenecektir) ile birlikte öğenim gördükleri eğitim kurumu müdürlüklerine teslim ederek yarışmaya katılabilirler.

• Resim, Kompozisyon Ve/Veya Şiir Eserleri Üzerinde/Ön Yüzünde Katılımcının İsmi, İmzası, İfadesi Ya Da İbaresi Bulunmamalıdır. Resim, Kompozisyon Ve/Veya Şiir Eserlerinin Sadece Arka Yüzüne Öğrencinin Adı Soyadı – Okul Adı – Sınıfı – Veli / Vasi İletişim Numarası – Açık Adres Bilgileri Yazılmalıdır. (Ya Da Uygun Şekilde Arka Alana Eklenmelidir.)

• Katılımcı, Yarışmaya Gönderdiği Eserlerin Kendisine Ait Olduğunu Kabul, Beyan Ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Eseri Ödül Alan Veya Sergilemeye Değer Bulunan Katılımcılar Arasında, Bu Beyan Ve Kabulleri Dışında Hareket Ettiği Anlaşılanlardan Bu Yarışma İle Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Her Türlü Kazanımları Geri Alınır.

Yarışma Takvimi
Eserlerin Okum Müdürlüklerine Teslimi İçin Son Gün: 15 Nisan 2024 (25 Nisan 2024 Saat 12:00’a Kadar Uzatıldı)
Okul Müdürlükleri Tarafından Seçilen Eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Teslim Edilmesi İçin Son Gün: 17 Nisan 2024
İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Tarafından Eserlerin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Teslim Edilmesi İçin Son Tarih: 19 Nisan 2024
İl Milli Eğitim Müdürlükleri Tarafından Gönderilen Eserlerin Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığına Ulaşması İçin Son Tarihi: 22 Nisan 2024
Nihai Değerlendirme Tarihi: 25 Nisan 2024
Dereceye Girenlerin Açıklanması: 26 Nisan 2024

Sonuçların Açıklanması
Yarışma Sonuçları, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odasına Ait Sosyal Medya (Instagram Facebook ve X) Ve Kurumsal İnternet (afoonvho.org) Sitelerinde İlan Edilecektir. Ancak Dereceye Giren Öğrenciler, Ödül Töreni Öncesinde Sonuçlarla İlgili Bilgilendirilerek Törene Davet Edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.