BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

HKMO İhtiyaç Bursu Başvuruları

HKMO İhtiyaç Bursu Başvuruları

HKMO İhtiyaç Bursu Başvuruları

TMMOB Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası HKMO İhtiyaç Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Karşılıksız Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Kurum Harita / Geomatik Mühendisliği Bölümlerinde Öğrenim Gören 60 Öğrenciye Burs Verecek.

Burs Miktarı Ve Süresi
Ayda 1.500 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Yılda 9 Ay Süre İle Kasım Ve Temmuz Aylarında Ödenecek.

Tekfen Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir
1- Ailesinin Toplam Gelir Miktarının Sadece Zorunlu İhtiyaçlarını Karşılayacak Kadar Olduğunu Ve Ekonomik Durumunun Öğrenimini Sürdürmek İçin Yeterli Olmadığını Belgeleyen, Türkiye’deki Devlet Üniversitelerinin Harita / Geomatik Lisans Programlarını Kazanıp Kayıt Yaptıran Ve Hâlen Öğrenim Gören Öğrencilere; Burs Değerlendirme Kurulunun Yapacağı Değerlendirme Sonrası Oda Yönetim Kurulunun Onayıyla Karşılıksız Burs Verilecektir.

2- Başvuru Sahibi Tarafından https://burs.hkmo.org.tr/ Adresindeki Başvuru Formunun Eksiksiz Olarak Doldurulması Gerekmektedir.

3- Başvurular Tamamlandıktan Sonra Öğrencilerin, Kendilerinden İstenecek Belgelerin Asıllarını Odaya Şahsen Teslim Etmeleri Veya Kargo, İadeli-Taahhütlü Posta Ya Da APS Yoluyla Göndermeleri Gerekmektedir.

4- Burs Değerlendirme Kurulu; Başarı Durumu, Aile Durumu Ve Hane Halkı Toplam Gelir Miktarı, Öğrenim Esnasında Ailesiyle Birlikte Yaşama Durumu, Barınma Durumu, Oda Ve Öğrenci Üye Faaliyetlerindeki Etkinlik Ve Kredi Yurtlar Kurumu Da Dâhil Başka Bir Yerden Burs Alınıp Alınmadığı Gibi Verileri Değerlendirerek Burs Alacak Toplam Öğrenci Sayısını Dikkate Alarak İhtiyaç Bursu Almaya Hak Kazanan Öğrencileri Belirler.

5- Hane Halkının Toplam Geliri, O Yıl İçin İlan Edilen Açlık Sınırının Altında Kalanlara Öncelik Tanınır. Öğrencinin Başka Bir Yerden Burs Ya da Kredi Alması Eleme Kriteri Olmaz; Ancak Seçim Yapılırken Gelir Durumu Açısından Birden Fazla Kişi Arasında Kalınması Durumunda Hiçbir Yerden Burs Almayanlara Öncelik Tanınır.

6- Burslar, Eğitim-Öğretim Yılı Süresince 9 (Dokuz) Ay Boyunca (Kasım – Temmuz Ayları Arası Dönem) Aylık Olarak Ödenir.

7- İhtiyaç Bursuna İlk Defa Başvuracak Olan Öğrencilerde Öğrenci Üyelik Koşulu, Başvuru Aşamasında Aranmaz; Ancak Kabul Edilmeleri Sonrasında Bursun Ödenmesi Ve Sonraki Yıllarda Tekrar Burs Başvurusunda Bulunması Durumunda Öğrenci Üyelik Kaydı Ön Koşuldur.

8- Eksik Veya Yanıltıcı Bilgi Ve Belge İle Yapılan Başvurular Geçersiz Sayılır.

9- Burs Değerlendirme Sonuçları, Başvuru Sahiplerinin Formda Belirttikleri E-Posta Adresine Tebliğ Edilecektir.

10- Kurulun Değerlendirme Sonucu Aldığı Kararlar, Oda Yönetim Kurulu Kararı İle Onaylanır. Bu Kararlara İlişkin Alınan Oda Yönetim Kurulu Kararları Kesindir. Herhangi Bir İtiraza Konu Edilemez.

11- İhtiyaç Bursu Almaya Hak Kazanan Öğrenciler, Aynı Usul Ve Esaslar İle Sonraki Yıllarda Yeniden Burs Başvurusu Yapabilir. Ancak Yeniden Başvuru Ve Değerlendirmeye Tabi Tutulurlar.

12- İhtiyaç Bursunun Kesilmesi İle İlgili Konular Oda Yönetim Kurulunca Değerlendirilerek Karara Bağlanır Ve Öğrenciye Bildirilir.

13- Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencinin Öğrenimine Herhangi Bir Nedenle Ara Vermesi, Oda Öğrenci Üyeliğinin Herhangi Bir Nedenle Sona Ermesi, Üniversite İle İlişkisinin Kesilmesi, Öğreniminin Bitmesi Veya Bir Başka Bölüme Geçiş Yapması Durumlarının Herhangi Birinin Gerçekleşmesi Hâlinde Bursu Kesilir. Ayrıca TMMOB Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası Burs Yönergesi’nde Belirtilen Burs Alma Koşullarını Sağlamadığının Sonradan Anlaşılması Veya Eksik, Yanıltıcı Ya Da Yanlış Bilgi Ve Belge Sunduğunun Tespit Edilmesi Durumunda Bursu Kesilir, Öğrenci Hakkında Yasal İşlem Başlatılır Ve 6098 Sayılı Borçlar Kanunu’nun İlgili Hükümleri Gereğince O Zamana Kadar Ödenen Tüm Meblağ Yasal Faizi İle Birlikte Tahsil Edilir.

İş Dünyası Vakfı Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

HKMO İhtiyaç Bursuna Dair İrtibat Ve İletişim Yalnızca E-Posta Yoluyla egitim@hkmo.org.tr Adresi Üzerinden Yapılacak Olup Sonuçlar Yine Bu Adres Üzerinden İlgilisine Duyurulacaktır. İhtiyaç Bursu İle Mesleğimizin Ve Ülkemizin Geleceği Olan Kıymetli Meslektaş Adayı Öğrencilerimize, Oda Olarak Katkı Sunabilmenin Sevinci İçerisinde Olduğumuzu Belirtir, Tüm Öğrencilerimize Mutlu Bir Eğitim-Öğretim Yılı Dileriz.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 22 Eylül Tarihinde Başlayıp 2 Ekim’de Sona Erdi.
Burs Sonuçları 2 Kasım Tarihinde Açıklanacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.