BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Havelsan Kangal Otonomi Yarışması

Havelsan Kangal Otonomi Yarışması

Havelsan Kangal Otonomi Yarışması

Savunma Sanayi Başkanlığı İnsansız Kara Aracı Otonomisinde Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor. Havelsan Kangal Otonomi Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Yarışma Ödülleri
Birinci Olan Takıma 120 Bin Türk Lirası
İkinci Olan Takıma 90 Bin Türk Lirası
Üçüncü Olan Takıma 60 Bin Türk Lirası

Amaç ve Kapsam
Yarışma ile otonom araçlar için hem simülasyon ortamında hem fiziki ortamda geliştirilecek en iyi algoritmanın ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Yarışma sürecinde ve algoritmaların değerlendirilmesinde Savunma Sanayii Yapay Zekâ Platformu kullanılacaktır. Yarışma iki aşamada tamamlanacaktır. İlk aşama Gazebo simülasyon ortamındaki sanal parkurlarda, ikinci aşama ise sanal parkurda başarılı olan yarışmacılar ile HAVELSAN Kangal İKA’lar kullanılarak fiziki ortamda gerçekleştirilecektir.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışma simülasyon ve gerçek ortam olmak üzere 2 farklı aşamada, önceden tanımlanmış 14 farklı görevin insansız kara aracı ile otonom bir şekilde gerçekleştirilmesini kapsamaktadır.

Birinci Aşama
Gazebo simülatör ortamında oluşturulmuş sanal parkurda, HAVELSAN tasarımı olan Kangal İKA’nın, araç üzerinde bulunan sensörler ve geliştirilecek algoritmalar vasıtası ile belirtilen görevlere uygun bir şekilde otonom olarak hedef noktaya ulaştırılması gerekmektedir.
Yarışma sonunda gerçekleştirilecek olan puanlamada ilk beş sırada yer alan takımlar ikinci aşamaya geçmeye hak kazanacaktır.

İkinci Aşama
Yarışmacıların, HAVELSAN tarafından sağlanacak Kangal İKA’ları fiziki parkur üzerinde belirtilen görevlere uygun bir şekilde otonom olarak tanımlı hedefe ulaştırmaları gerekmektedir.

Başvuru Koşulları

• Yarışmalara; tüzel kişiliğe sahip firmalar ve Türkiye’de öğrenim gören ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri takım halinde başvuru yapabilir.

• Yarışmaya katılım takımlar halinde yapılacaktır.

• Takımlar, takım sorumlusu dahil en az iki (2), en fazla sekiz (8) kişiden oluşabilir ve en fazla bir (1) adet danışman bulundurabilir.

• Her takımın benzersiz bir takım adı kullanması gerekmektedir.

• Takım sorumlusu, birden fazla takımın sorumluluğunu üstlenemez.

• Bir yarışmacı birden fazla takımda görev alamaz.

• Yarışma süresince takım adına yürütülecek başvuru dahil tüm işlemler ve takım koordinasyonu takım sorumlusu tarafından gerçekleştirilecektir.

• Başvurular https://y3.ssyz.org.tr adresindeki yarışma başvuru sistemi üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilir.

• Yarışmaya katılım başvuruları Savunma Sanayii Yapay Zekâ Platformu üzerinden yapılacaktır. Takımlar, yarışma konusu özelindeki yeteneklerini ispatlayıcı nitelikte dokümanları yükleyerek ve y3portal.ssyz.org.tr adresinde yer alan Gizlilik Taahhütnamesini başvuru esnasında onaylayarak yarışmaya başvuracaklardır.

• Yarışmacılar, Gizlilik Taahhütnamesini onaylamadıkları takdirde başvuruşları tamamlanmayacaktır.

• Takım sorumlusu başvuru sistemi üzerinden talep edilen tüm verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde beyan etmek ile yükümlüdür, bilgilerin eksik veya hatalı olduğunun tespiti halinde takım yarışmaya kabul edilmez.

• Yarışmaya kabul edilmeyen takımın/takımların üyeleri başka herhangi bir takımda yer alamayacak ve tekrar başvuru yapamayacaktır.

• Yarışmaya katılımı SSB tarafından onaylanan takımlara, başvuruda belirttikleri e-posta adresine yarışmaya kabul edildiklerine dair bildirim yapılacaktır.

• Takımlar, katılım başvuruları haricindeki tüm işlemlerini (yazılımların yüklenmesi, yarışma ile ilgili bilgi paylaşımı ve sonuçların takip edilmesi vb.) SSB tarafından kendilerine bildirilecek olan kullanıcı adı ile, y3portal.ssyz.org.tr alanında tanımlı kullanıcı hesapları ile yapacaklardır.

Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.