BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Güsiad Bursu Başvurusu

Güsiad Bursu Başvurusu

Güsiad Bursu Başvuruları

Güsiad Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Eğitim Desteği Kimlere Verilecek, Gümüşhane Sanayi Ve İş Adamları Derneği Geri Ödemesiz Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Dernek Gümüşhaneli Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Aylık 1.000 Türk Lirası Olarak Yılda 2 Ay Süre İle (20 Aralık Ve 30 Mart) Toplam 2 Bin Türk Lirası Olarak Ödenecek.

İşler Kitabevleri Eğitim Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Gerekli Belgeler Derneğe Posta Yolu İle Gönderilecek.

Burs Kimlere Verilir
• Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,

• Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç, 2. – 3. – 4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,

• Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine burs ödemesi yapılacaktır, ancak müracaat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.

• 2023-2024 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 2.000 Türk Lirası olmak üzere tek seferde veya (1.000 Türk Lirası x 2 olarak) 2 taksit halinde yatırılabilecektir.

• Burs müracaat tarihi 20 Ekim – 20 Kasım  tarihleri arasındadır.

• Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi 1 – 15 Aralık tarihleri arasında GÜSİAD web sitemizden yayınlanacaktır.

• Burs ödemeleri 20 Aralık  – 30 Mart  tarihleri arasında yapılacaktır.

• Burs müracaatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr) web adresimizden girerek “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri “GÜSİAD – Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği, Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7/6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri gerekmektedir.

İstenilen Belgeler
1) Gümüşhaneli Olmak,

2) Burs Başvuru Formu Çıktısının Alınması,

3) Güncel Tarihli, İmzalı Ve Mühürlü Transkript Belgesi (İmzasız Ve Mühürsüz Belge Kabul Edilmez)

4) Güncel Tarihli Öğrenci Belgesi (E-Devlet Yada Okuldan)

5) Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Yeni Kimliklerde Doğum Yeri Yazmadığından Yeni Kimliğe Sahip Öğrenciler Ek Olarak E-Devlet Üzerinden “Nüfus Kayıt Örneği” Göndermelidir.)

6) Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

7) 1 Adet Fotoğraf

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Ekim Ve Kasım Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 20 Ekim Tarihinde Başlayıp, 20 Kasım’de Sona Erdi.

Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.