BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu

Gürsoy Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır, Karşılıksız Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Eğitim Bursu Miktarı Ve Süresi.

Vakıf Türkiye Sınırları İçindeki Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri İle Meslek Yüksek Okullarının Mimari Restorasyon Bölümlerinde Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Burslar Ön Lisans Öğrencileri İçin Aylık 1.500 TL (Kasım Ayında 4.500), Lisans Öğrencileri İçin Aylık 2 Bin Türk Lirası (Kasım Ayında 6 Bin Türk Lirası)

Lisans Bursu Miktarları
15 Kasım 6 Bin Türk Lirası
15 Aralık 2 Bin Türk Lirası
13 Ocak 2 Bin Türk Lirası
15 Şubat 2 Bin Türk Lirası
15 Mart 2 Bin Türk Lirası
15 Nisan 2 Bin Türk Lirası
15 Mayıs 2 Bin Türk Lirası
Toplam Burs Tutarı 18 Bin Türk Lirası

Ön Lisans Bursu Miktarları
15 Kasım 4.500 Türk Lirası
15 Aralık  1.500 Türk Lirası
13 Ocak 1.500 Türk Lirası
15 Şubat 1.500 Türk Lirası
15 Mart 1.500 Türk Lirası
15 Nisan 1.500 Türk Lirası
15 Mayıs 1.500 Türk Lirası
Toplam Burs Tutarı 13.500 Türk Lirası
Yılda 7 Ay Süre İle Verilmektedir.

Bais Global Logistics Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir
Gürsoy Vakfı Yönetim Kurulu’nca verilecek burslar aşağıdaki kriterlere göre düzenlenmiştir.

a) Gürsoy Vakfı Bursu’ndan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki Üniversitelerin Mimarlık Fakültelerinde ve Meslek Yüksek Okullarının Mimari Restorasyon bölümlerinde okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

b) Tüm başvurular www.gursoyvakfi.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır.

c) Burs tahsisinde;

Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 25.000 TL ve altında olması şartı aranır.

Aile gelir kriterine uyan öğrencinin başvurusu, Türkiye genelinde sınav sıralaması ya da mezuniyet notuna göre değerlendirmeye alınır.

d) Başvurular bir yazılım aracılığıyla değerlendirilerek sıralama yapıldıktan sonra bursiyer adayları ile Burs Komitesi Üyeleri yüz yüze mülakat gerçekleştirir. Görüşme sonucuna bağlı olarak Burs Komitesi’nin burs başvurusunu reddetme hakkı saklıdır. Reddedilen adayların yerine yedek listedeki aynı bölüm kontenjanı dahilinde değerlendirmeye alınabilecek olan bir sonraki uygun aday ile görüşülür.

e) Gürsoy Vakfı, üniversite çağındaki bursiyerlerine talep ettikleri takdirde, Gürsoy Grup Şirketleri’nin belirlediği başvuru kriterleri çerçevesinde staj yapma konusunda öncelik sağlar. Gürsoy Vakfı, ayrıca uygun göreceği bursiyerlerin staj yapması hususunda kendilerine doğrudan çağrıda bulunabilir.

f) Burs için başvuru zamanı genelde Eylül ayıdır. Başvuru dönemi, eğitim kurumlarının sınav sonuçlarını açıklama ve okulların açılış zamanlarına göre değişebilir.

g) Gürsoy Vakfı Burs Komitesi, gerek gördüğü hallerde bursiyer tarafından verilen bildirimi ve diğer bilgileri inceleyebilir, öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Verilen bilgilerin yanlış olduğu saptanırsa verilmekte olan burs kesilir. Bu durumda, öğrenci bursun kesim tarihine kadar ödenen burs tutarını yasal faizi ile birlikte Gürsoy Vakfı’na geri ödemekle yükümlüdür.

h) Yapılan başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirildikten sonra bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kurulu kararıyla tespit edilir. Yönetim Kurulu’nca belirlenen Gürsoy Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi öğrenci ve şayet öğrenci reşit değilse velisi tarafından imzalanır.

i) Ödemeler, Gürsoy Vakfı’nın belirlediği ödeme planına uygun olarak, bursiyerin veya öğrenci reşit değilse velisinin adına açılan bir banka hesabına burs aldığı eğitim yılının Kasım-Mayıs ayları arasında, 7 ay boyunca hesaba yatırılır.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Başvuruların Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor.

Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.