BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Güney Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Güney Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Güney Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Güney Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır, Güney Eğitim Vakfı Burs Başvuru Koşulları, Karşılıksız Eğitim Desteği Kimlere Verilecek.

1994 Yılında Kurulan Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Lisans Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Aylık 1.000 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Eğitim Yardımı Yılda 10 Ay Süre İle Eylül Ve Haziran Aylarında Toplam 10.000 TL Olarak Ödenmektedir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Başvuru Formunun Doldurulup İstenilen Belgeler Eklenerek Vakıf Merkezine Teslim Edilmesiyle Yapılmaktadır.
Adres: Cemalpaşa Mahallesi Bahar Caddesi No: 30 Karakaş Apt. D: 2 Seyhan Adana

Hukuk Ve Araştırma Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

1) Burslar, başarılı maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin öğrenim giderlerine katkıda bulunmak amacıyla ve lisans programı için verilir.

2) Koşulları yapılan duyuruya uygun olan istekliler, istenilen belgelerle birlikte Vakıftan sağlayacakları bilgi formunu doldurarak Vakıf Müdürlüğü’ne verirler. Başvuru zamanı; okulların açılış tarihine göre Eğitim İşleri Komisyonu tarafından tespit edilir.

3) Eğitim İşleri Komisyonunca yapılacak bursiyer seçiminde, giriş sınavında alınan puanlar veya ara sınıfında okuyan öğrenciler için ayrıca başarı durumları, öğrencinin ailesi ve kişisel konularıyla mali desteğe olan ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

4) Yüksek Öğrenim bursları, öğrenime başlama tarihinden itibaren her yıl 10 ay olarak ödenir.

5) Aşağıdaki koşullarda öğrencinin bursu kesilir:
• Sınıfta kalanların, okulla ilişiği kesilenlerin ve sınıfı geçtiklerini Ekim sonuna kadar belgelendirmeyenlerin,
• Öğrencinin ekonomik durumunda Vakfın verdiği bursa ihtiyaç duymayacak derecede iyileşme olanların,
• Öğrenciye yakışmayacak tutum ve davranış içinde bulundukları; yargı ve öğretim kurumları kararı ile veya güvenilir belgelerle sabit olanların,
• Vakfa yanlış beyanda bulunanların,
• Burs vereceği öğrenciyi kendisi saptayan şartlı burs verenlerin taahhütleri bir yılı kapsadığı için, ertesi yıl yenilenmeyenlerin bursu kesilir.

6) Bursun kesilmesini gerektirecek diğer sebep ve faktörler, Eğitim İşleri Komisyonunca değerlendirilerek karara bağlanır.

7) Bir veya birkaç dersle sınav ilişiği kalmakla beraber devam ettiği öğretim kurumunun yönetmeliklerine göre bir üst sınıfa veya döneme devam eden ve devam ettiği sınıfın sınavlarına girme hakkı kazanan bursiyerlerin bursu kesilmez.

8) Sınıfta kalıp bursu kesilenlerden, ertesi yıl sınıfını geçenlerin ve bursun kesilmesini gerektiren neden ve sonuçların ortadan kalkmasıyla, öğrencilerin başvuruları halinde durumları tekrar incelenerek burs tahsis edilebilir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 6 Eylül Tarihinde Başlayıp, 30 Eylül’de Sona Erdi.

Başvuru Rehberi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.