BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Geleceğim İçin Sıfır Atık Resim Yarışması

Geleceğim İçin Sıfır Atık Resim Yarışması

Geleceğim İçin Sıfır Atık Resim Yarışması

Niğde Bor Bekir Sami Baran İlkokulu Geleceğim İçin Sıfır Atık Resim Yarışması Başvuruları Elden Yada Kargo / Posta Yolu İle Yapılacak.

Yarışmanın Amacı Ve Konusu
Yarışma Çevre Sorunlarını Dikkat Çekerek Öğrencilerde Sürdürülebilir Çevre Bilinci Oluşturmayı, Öğrencilere Günlük Yaşantıda Atık Malzemeleri Doğru Şekilde Değerlendirme Becerisi Kazandırmayı Ve Öğrencilerde Sıfır Atık Konusunda Farkındalık Oluşturmayı Hedeflemektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Dördüncülük Ödülü 500 Türk Lirası
Ayrıca Yarışmaya Katılarak Dereceye Giren Öğrencilere Başarı Belgesi Verilecektir.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışmaya Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi İlkokullarda Öğrenim Gören 3. Ve 4. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranan Şartlar

Yarışmaya Gönderilecek Resimlerde Her Türlü Resim Tekniği Ve Boya Malzemesi Kullanmak Serbesttir. (Pastel Boya, Kuru Boya, Sulu Boya, Guaj Boya Vb.)

Resimlerin Daha Önce Herhangi Bir Yarışmaya Katılmamış, Herhangi Bir Yarışmada Ödül Almamış Ve Herhangi Bir Yayın Organında Yer Almamış Olması Gereklidir.

Yarışmaya Her Öğrenci Bir Eser İle Katılabilir.

Ödül Almaya Hak Kazana Resimlerin Değerlendirilmesinde; Yarışmanın Konusuna Uygun, Özgün, 35*50 Boyutunda, Serbest Boyama Tekniği Kullanılarak Resim Kağıdına Çizilmiş Olmasına Dikkat Edilecektir.

Resimlerde Siyah Paspartu Kullanılacaktır. Paspartusuz Eserler Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Resmin Herhangi Bir Yerinde, Bir Yerden Alınmış Ve Resme Yapıştırılmış Resimler Yer Alamaz.

Yarışmaya Gönderilecek Resimlerin Ön Yüzlerine Öğrenci Veya Okulun İlgili Kişisel Bilgileri Yazılamaz. Bu Şekilde Olan Eserler Değerlendirmeye Alınmayacaktır

Resimler Mukavva Karton Arasında Gönderilir.

Resimlerin Arka Yüzünün Sol Üst Köşesinde Bir Zarf Yapıştırılacak Ve Bu Zarfın İçerisine Öğrencinin Adı Soyadı, Okulu, Sınıfı Ve Danışman Öğretmenin Adı Soyadının Bilgilerini İçeren Bilgi Notu Konulup Ağzı Kapatılacaktır.

Yarışmaya Katılacak Eser Sahiplerinin Velileri Danışman Öğretmenleri Tarafından Ek-1 Veli İzin Dilekçesi, Ek-2 Sosyal Medya Veli İzin Belgesi, Ek-3 Açık Rıza Onayı, Ek-4 Aydınlatma Metni İmzalanarak Eser İle Birlikte Yarışma Düzenleyicisi Okul Müdürlüğüne Yarışma Takviminde Belirtilen Tarihler Arasında Gönderilecektir.

Katılımcı Veliler, Öğrencinin Yarışmaya Katılmasında Ve Eserin Farklı Etkinlik, Video Vb. Ortamlarda Kullanılmasında Onayının Olduğuna Dair Ekte Belirtilen Formları (Ek-1, Ek-2, Ek-3, Ek-4) Elle Doldurup İmzalayarak, Öğrencilerin Yaptıkları Resimle Beraber Okulun Adresine Posta Yoluyla Göndereceklerdir. Ek-1, Ek-2, Ek-3 Ve Ek-4 Belgesi Gönderilmeyen Başvurular Geçersiz Sayılacaktır.

Yarışmaya Başvuru Yapan Yarışmacılar Yarışma Hakkındaki Bilgilendirmelere Bor Bekir Sami Baran İlkokulu Web Sitesinden Takip Edebilir.

Yarışmaya Katılacak Resimler; Elden Yada Posta / Kargo Yolu İle Kale Mahallesi Kale Cami Sokak No: 44 Bor / Niğde Adresine Teslim Edecektir.

Yıpranmış, Islanmış, Buruşmuş, Yırtılmış Eserler Değerlendirilmeye Alınmayacaktır.

Yarışmaya Katılan Resimler İade Edilmeyecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurusunun Yapılması: 15 Ocak 2023
Başvuru Tarihleri: 16 Ocak 2023 – 14 Mart 2023
Dereceye Giren Öğrencilerin Sonuçlarının Açıklanması: 20 Mart 2023
Değerlendirme Sonuçlarına İtirazlar Ve Değerlendirme: 20 Mart 2023 – 23 Mart 2023
İtiraz Sonuçlarına Göre Kesin Sonuçların İlanı: 24 Mart 2023
Dereceye Giren Öğrencilerin Ödüllerinin Gönderilmesi: 24 Mart 2023 – 31 Mart 2023

Web Sitesi: https://bsamibaran.meb.k12.tr

Yarışma Yönergesi Ve Ek Dosyaları İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.