BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Gazi Kemal Eğitim Ve Kültür Derneği Bursu Başvurusu

Gazi Kemal Eğitim Ve Kültür Derneği Bursu Başvurusu

Gazi Kemal Eğitim Ve Kültür Derneği Bursu Başvuruları

Gazi Kemal Eğitim Ve Kültür Derneği Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır, Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Gazi Kemal Eğitim Bursu Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Derneğin İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

KAHEV Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

1. Gazi Kemal Eğitim ve Kültür Derneği öğrenci bursları transkripte göre değil, düşünceye, sosyalliğe, vatan sevgisine göre tespitlerde bulunarak verilir.

2. Burslar, derneğin burs bütçesi ölçüsünde verilir. Geri ödemesizdir.

3. Bursların belirli bir başlama dönemi yoktur. Sene başında veya ortasında burs başlatılabilir. Bursların bitiş tarihi her sene Haziran ayıdır. Temmuz ve Ağustos aylarında burs ödemesi yapılmaz.

4. Burs ödemeleri her eğitim öğretim dönemi başında yeniden değerlendirilir.

5. Burs destekleri nakdi olabileceği gibi kitap desteği, kırtasiye desteği gibi konularda da olabilir.

6. Her sene burs dönemi sonunda, burs veren destekçilerimizin ve burs alan öğrencilerimizin isim ve soy isimlerinin baş harfleri ve T.C. kimlik numaralarının son 2 hanesi web sitemizden yayınlanarak şeffaf bir süreç sergilenecektir.

7. Her sene, o yıl gerçekleşen burs ödemelerine dair istatistiki veriler web sitemizden yayınlanarak şeffaf bir süreç sergilenecektir.

8. Bursiyer öğrenci, cumhuriyetimizin birlik ve bütünlüğüne, Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatırasına, zarar verici bir söylem veya davranışta bulunur veya erdemli olmayan davranışlarda bulunursa, bursu bekletilmeden sonlandırılır.

9. Nakit burs miktarı her sene, eğitim öğretim dönemi başlangıcında Ankara Büyükşehir Belediyesinin aylık öğrenci abonman ücreti + Ankara Üniversitesi öğrenci yemekhanelerindeki bir yemek ücretinin 30 ile çarpılması ile bulunan miktar olarak Türkiye genelinde standart bir şekilde ve aylık periyodlar şekilde ödenir.

10. Derneğimiz, web sitesi üzerinden almış olduğu başvuruları değerlendirerek gerek görmesi halinde aday bursiyerleri sözlü olarak mülakata da çağırabilir.

11. Burs verilmesine karar verilen öğrencilerin isimleri çarşaf çarşaf ilan edilip rencide edilmeyeceklerdir.

12. Burs verilmesine karar verilen öğrencilere ayrıca dönüş yapılarak gereken diğer belgeler ve banka hesap numaraları istenecektir.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.