BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

FOTON PhotoMaraton İstanbul

FOTON PhotoMaraton İstanbul

FOTON PhotoMaraton İstanbul 2024

Fotoğraf Organizasyonları Derneği FOTON PhotoMaraton İstanbul Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğraf Severlere Açıktır. Etkinliğe Her Hangi Bir Fotoğraf Makinesi Ve Cep Telefonu İle Katılım Sağlanabilecek.

PhotoMaraton; Uluslararası, Tema Odaklı, Zamana Karşı Yarışılan, Ödüllü Ve Kar Amacı Gütmeyen Kültürel Bir Fotoğraf Etkinliğidir. Fotoğraf Tutkusudur. Seçilen Şehrin Ve Bölgenin Tanıtımına Katkıdır. Tümü Fotoğrafa Adanmış Bir Gündür. Toplu Fotoğraf Çekme Etkinliği Değildir. İster Amatör İster Profesyonel Olsun Her Yaştan Tüm Fotoğraf Severlere Açıktır. Etkinliğe Herhangi Bir Fotoğraf Makinesi Veya Akıllı Cep Telefonu İle Katılım Sağlanabilir. Bir Yandan Fotoğraf Çekmeyi Eğlenceli Ve Heyecanlı Bir Aktiviteye Çevirir, Diğer Yandan Katılımcılarını, Şehri Alternatif Bir Şekilde Yaşarken Temalı Görüntüler Oluşturmaları İçin Teşvik Eder. Fotoğraflar Aracılığıyla Bir Şehri Yeniden Var Eder.

Etkinlik Kategorileri
Digital
Analog
Mobil Phone
Video

Kayıt Masası
Sirkeci Garı

İstasyonlar
Sirkeci, Beyazıt, Şişhane

Fotoğraf Makineleri İle 9 Tema – 9 Saat – 9 Fotoğraf Konsepti

Analog Fotoğraf Makineleri İle 2 Tema – 6 Saat – 2 Fotoğraf Konsepti

Cep Telefonları İle 3 Tema – 9 Saat – 3 Fotoğraf Konsepti

Video Kategorisinde 1 Tema – 1 Video (3 Dakika) Konsepti

Etkinlik Günü – 26 Ekim 2024 Cumartesi

• Katılımcılar sabah saatlerinde Sirkeci Tren Garı‘ndaki kayıt masalarından yaka kartı, t-shirt veya yeleklerini teslim alır. Kayıtlar, kalabalık sebebiyle saat 09.00’da başlar.

• Kayıt alanına girmeden önce katılımcılara, bilgilerini yazmaları için bilgi kağıdı sunulur. Doldurulan bilgi kağıtları, kayıt masası personeli ile paylaşılır ve kayıt işlemi tamamlanır.

• istasyon olan Sirkeci Tren Garı‘nda saat 12.00 de 1 Analog kategori, 1 Cep kategori, 1 Video kategori ve 3 Dijital (Genel) kategori teması açıklanır. Temalar önceden bilinmez.

• Katılımcılar, kendi kategorilerinde açıklanan temaları 3 saat içerisinde fotoğraflar ve ikinci istasyon olan Beyazıt meydanına en geç saat 15.00‘de gelir. Beyazıt istasyonunda yeni 1 Analog kategori, 1 Cep kategori ve 3 Dijital kategori teması açıklanır.

• Katılımcılar Beyazıt istasyonunda açıklanan temaları fotoğraflar ve son istasyon olan Şişhane Meydan’a saat 18.00‘de varırlar. Tünel istasyonunda son olarak 1 Cep kategori ve 3 Dijital kategori teması açıklanır. Analog katılımcıların filmleri teslim alınır.

• İstasyonlar tamamlanır. Dijital ve Mobil kategori katılımcıları saat 21.00’den itibaren 27 Ekim 2024 saat 11.59’a kadar photomaraton.com üzerindeki fotoğraf yükleme alanına fotoğraflarını yükleyebilir. Mobil kategori katılımcıları, ayrıca, açıklanan 3 temaya ait fotoğrafları 27 Ekim 2024 Saat 11.59’a kadar kadar “#photomaraton24” ve “#canonphotomaratonda” etiketleri, “tema numarası” ve “katılımcı numarası” ile herkese açık olan Instagram hesaplarından ayrı ayrı post olarak yüklemelidir.

• Analog katılımcılar, kayıt masasında kendilerine sunulacak filmlerle çalışır. Şişhanede teslim alınan filmler Karaköy Fotoğrafçı firması tarafından yıkanır, taratılır. Katılımcılar, mail ortamında kendilerine iletilen fotoğraflar arasından temalara ait olan 2 fotoğrafını seçer ve “info@photomaraton.com” adresi ile paylaşır.

• Video Kategori katılımcıları, Sirkeci istasyonunda açıklanan video teması özelinde hazırlayacakları videoyu 28 Ekim 2024 Saat 12.00’ye kadar “İsim Soyisim / #photomaratonistanbul” başlığı ile YouTube veya Vimeo platformlarından halka açık olarak paylaşır.

Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.