BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Esenler Belediyesi Esenler’in Dönüşümü Fotoğraf Yarışması

Esenler Belediyesi Esenler’in Dönüşümü Fotoğraf Yarışması

Esenler Belediyesi Esenler’in Dönüşümü Fotoğraf Yarışması

Esenler Belediyesi Esenler’in Dönüşümü Fotoğraf Yarışmasına Esenler İlçesinde İkamet Eden Yada Etmeyen Herkes Katılabilecek. Ödüllü Yarışmanın Başvuruları E-Posta İle Alınacak.

Yarışmanın Konusu Ve Amacı
Yarışma, Esenler Belediyesinin 30. yılına özel olarak Esenler’in dünden bugüne kültürel, sosyal, çevresel, kentsel dönüşümünü ortaya koyan fotoğraflarla bir koleksiyon oluşturmak amacıyla düzenlenmektedir.

Fotoğraf Yarışması Ödülleri
Birincilik Ödülü 20.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5.000 Türk Lirası
Sergilenme Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın Şartları

A. Fotoğraflar Esenler ilçe sınırları içinde çekilmesi gerekmektedir.

B. Esenler Belediyesi çalışanları, düzenleme kurulu üyeleri, jüri üyeleri ve üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

C. Esenler’de ikamet eden ya da etmeyen ve fotoğrafa ilgi duyan herkes yaş şartı aranmaksızın yarışmaya katılabilir.

D. Her katılımcı en fazla 4 adet renkli eserle başvurabilir.

E. Fotoğraf çekiminde insansız hava aracı (Drone) ve benzeri her türlü çekim ekipmanı kullanımı serbesttir.

F. Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Fotoğrafın, sergilenmiş, yarışma organizasyonları dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel değildir.

G. Fotoğrafların üzerinde herhangi bir tarih, isim, logo gibi işaretlerle kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.

H. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar kultursanat@esenler.bel.tr adresinden JPEG formatında gönderilecektir. Katılımcı, T.C. kimlik numarası, ad-soyad bilgilerini de birlikte göndererek, “1- 2- 3- 4-“ şeklinde fotoğrafları yükleyip bunların nerede ve hangi tarihte çekildiği bilgilerini girip başvurusunu tamamlamalıdır.

İ. Yarışmaya katılacak fotoğraflarda uygun ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzenlemeler yapılabilir. Fotoğrafın özü bozulmamalı ve manipülasyon yapılmamalıdır. Bu kurala uymayan eserler kural ihlali ile yarışma dışı bırakılır.

J. Katılım şartlarına uymayan fotoğraflar ön jüri tarafından elenecektir.

K. Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPEG formatında, 300 DPI çözünürlükte kaydedilecektir. Yüklenecek fotoğraflar 5 MB’den küçük, 20 MB’den büyük olmamalıdır. Bu teknik şartları kapsayan cep telefonu ile çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilecektir.

L. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli ise üçüncü şahısların izniyle çekildiğini kabul ve beyan eder. Düzenleyici kurumu yanıltmaya, bir eseri kısmen ya da tamamen kendisininmiş gibi göstermeye çalışan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır. Bu tespit edildiği tarihten itibaren eğer bir ödül kazandıysa ve ödülü aldıysa en fazla 10 iş günü içerisinde düzenleyici kuruma iade edilir.

M. Yarışmaya katılan ve dereceye giren eserlerle sergilenmeye değer bulunan eserlerin kitap, dergi, dijital yayın, işleme, temsil, çoğaltma ve sergileme hakları Esenler Belediyesine ait olacaktır.

N. Ödül ya da sergileme almayan fotoğraflar arasından Esenler Belediyesi dilerse sergileme bedeli kadar bir bedelle satın alma yapabilir.

O. Elden ya da banka yolu ile teslim alınmayan ödül bedeli, sonuçların açıklanmasından itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibi ödül, telif vb. herhangi bir talepte bulunamaz.

P. Yeterli sayıda katılım olmadığı takdirde yarışmanın iptali Esenler Belediyesi ve jüri üyelerinin kararıyla gerçekleşebilir.

Q. Yarışmaya katılan herkes Şartname’de belirtilen tüm şartları kabul etmiş sayılır.

Yarışmanın Jürisi
Prof. Dr. Güler Ertan
Prof. Dr. Emre İkizler
Erhan Sevenler
İsa Terli
Deniz Kalaycı

İletişim Bilgileri
Bilgi İçin: 444 00 73 Dâhili: 6121
E-Posta: kultursanat@esenler.bel.tr

Yarışma Takvimi
• Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2024
• Seçici Kurul Değerlendirmeleri: 1 Şubat-11 Şubat 2024
• Sonuçların İlanı: 12 Şubat 2024
• Ödül Töreni ve Sergi: 19 Şubat 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.