BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Erasmus’a İzini Bırak Fotoğraf Yarışması

Erasmus’a İzini Bırak Fotoğraf Yarışması

Erasmus’a İzini Bırak Fotoğraf Yarışması

Erciyes Üniversitesi Erasmus’a İzini Bırak Fotoğraf Yarışması Başvuruları Online Olarak Yapılacak. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilecek.

Yarışmanın Adı
“Erasmus’a İzini Bırak Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Konusu
Erciyes Üniversitesi; eğitim ve öğretimde çağdaş, bilgi ve teknoloji üreten, ürettiği bilgi ve teknolojiyi daima toplum yararına kullanan, çevreye ve insanlığın temel değerlerine duyarlı ve faaliyet alanlarında öncü olmayı benimsemiş bir üniversitedir. Yetiştirdiği öğrencileri; bilim odaklı düşünen, sorgulayan, araştıran, ait olduğu toplumun değerlerine sadık kalarak evrensel düşünebilen özgüveni yüksek bireyler olan, mensubu olmaktan onur duyulan, eğitim, araştırma ve topluma sağladığı hizmetlerle örnek bir yükseköğretim kurumu olarak, ülkemizde ve dünyada önde gelen üniversiteler arasında yer almaktadır. Erasmus Koordinatörlüğü, Erciyes Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası tanınırlığını sağlamak üzere, Erasmus kapsamında yürütülen hareketlilik projeleri ve bu kapsamda yapılan uluslararası anlaşmaların gerçekleşmesi misyonuyla çalışmaktadır.

Bu çerçevede yarışmanın konusu Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde eğitim, öğretim gören öğrencilerin ortak paylaşımlarını, kampüsün güzelliklerini, Erasmus programıyla üniversitemize gelen öğrenci ve personelin, üniversiteye katmış oldukları değerleri fotoğraf sanatıyla anlatmaktır. Erciyes Üniversitesinin bulunduğu coğrafi konum itibarıyla, yurtdışına tanıtımını destekleyen, bölgenin öne çıkan özelliklerinin konu edildiği fotoğraflar da kabul edilecektir. Kampüs dışı fotoğraflarda Erciyes Üniversitesi logolu bir ürün kullanılması önerilmektedir.

Yarışmanın Amacı
Erasmus+ Programı Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. AB üye ülkeleri ile program ülkeleri arasında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini destekleyen programa, Erciyes Üniversitesi, yükseköğretim alanında dahil olduğu “Bireylerin Öğrenme Hareketliliği” kapsamındaki projeleri Erasmus Koordinatörlüğü aracılığıyla yürütmektedir. Gelen/giden Erasmus öğrencileri ile Erasmus’a ilgi duyan öğrencileri aynı çatı altında buluşturmak üzere faaliyetler yapmakta olan Erciyes Erasmus Kulübü, Erasmus Koordinatörlüğü tarafından desteklenmektedir.

Erasmus Koordinatörlüğü, Erasmus+ kapsamında üniversitemize değişim amaçlı gelme potansiyeli olan öğrenci/personele üniversitemizi tanıtabilecek nitelikte fotoğrafları web sitesi, sosyal medya, broşür, el ilanları, promosyonlar gibi farklı tanıtım araçlarında kullanmak istemektedir. Bunun yanı sıra, Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla her yıl Ekim ayında düzenlenen Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinliklerine, yıllardır çeşitli aktivitelerle katılan Erasmus Koordinatörlüğü; 2023 Erasmus Günleri için yarışmada ödül alan fotoğraflarla fiziksel bir sergi planlamaktadır.

Bu kapsamda yarışma Erciyes Erasmus Kulübü ve Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü işbirliğiyle düzenlenmiştir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üniversite Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası (5 Adet)
Sergilenme Ödülü 500 Türk Lirası (22 Adet)
Üniversite Özel Ödülü Erciyes Üniversitesi’nde Personel / Öğrenci Olan Katılımcılar Arasından Seçilecektir.

Katılım Koşulları

1. Fotoğraf Yarışmasına, Yürütme Kurul Üyeleri, Seçici Kurul Üyeleri birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar, Erciyes Üniversitesi ilişkili olmalıdır.

4. Yarışmaya amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar katılabilmektedir.

5. Yarışmada yer alan “Üniversite Özel Ödülü” sadece üniversite öğrencilerine (Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri) ve Üniversite personeline (Kadrolu ve sözleşmeli) verilecektir.

6. Yarışma tek kategorili olup katılımcı Renkli veya Siyah-Beyaz en fazla 4 (Dört) adet sayısal (dijital) eserle yarışmaya katılabilir.

7. Yarışmaya katılım, fotoğraf / fotoğrafların sisteme yüklenip, yüklendi mesajının mail adresine gelmesiyle başlamaktadır.

8. Sisteme yüklenen fotoğraflar, Yarışma Seçici Kurul tarafından puanlanarak ilk üç, 5 adet Üniversite Özel Ödülü ve 22 sergileme ödülü alan fotoğraflar belirlenecektir.

9. Yarışmaya gönderilen eserlere fotoğrafın gerçekliğini zedelemeyecek müdahaleler yapılabilir. Bu konuda seçici kurulun kanaati esastır.

10. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların deklanşör farklılığı içerenleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Sergileme ödülü alan fotoğraflar katılabilmektedir. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

11. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

12. Ödül ve sergileme alan fotoğrafların müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosyaları istenildiğinde Erciyes Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü’ne gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.

13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

14. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

15. Yarışmaya katılan her katılımcı tek bir ödül alabilecektir. Sergileme ödülü bu kuralın dışındadır.

16. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Erciyes Üniversitesi, Seçici Kurul kararları geçerlidir.

Fotoğrafların İşaretlenmesi ve Gönderilmesi

1. Dosyalar online (çevrimiçi) olarak https://erasmusaizinibirak.erciyes.edu.tr adresinden yüklenecektir.

2. Katılımcılar, yükleme sayfasındaki yönergeye uygun biçimde önce kimlik bilgilerini ve kendilerinin oluşturacakları Rumuzu gerekli forma eksiksiz doldurarak tamamlayacaklar; sonra fotoğraflarını yükleyeceklerdir.

3. Elden teslim, e-posta yoluyla ya da CD/DVD/Taşınabilir bellek gönderimi ile fotoğraf kabul edilmeyecektir.

4. Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır.

5. Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar JPG/JPEG formatında, 72-300 DPI, 7 – 12 sıkıştırma kalitesinde, uzun kenar en az 1920 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 1 MB’tan küçük, 5 MB’tan büyük olmamalıdır. Yarışma neticesinde ödül ve sergileme alan fotoğrafların müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosyaları yüksek çözünürlüklü halleriyle birlikte düzenleyici kurum tarafından istenecektir.

6. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

7. Yüklenen fotoğraflara herhangi bir isim verilmeyecektir. Fotoğraflara isim sistem tarafından otomatik verilecektir.
İnternet üzerinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde http://erasmusaizinibirak.erciyes.edu.tr adresinden veya erasmusaizinibirak@erciyes.edu.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres yalnızca olası sorunların çözümüne yönelik kullanılmalıdır. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılındığı anlamına gelmez.

8. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü ve Erciyes Üniversitesi Erasmus Kulübü sorumlu olmayacaktır.

Diğer Hususlar

1. Yarışma Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından 2022/001 numara ile onaylanmıştır.

2. Katılım bilgileri ve şartnameye, https://erasmus.erciyes.edu.tr ve http://erasmusaizinibirak.erciyes.edu.tr adreslerinden ulaşılabilir.

3. Yarışmada ödül alan fotoğraflar https://erasmus.erciyes.edu.tr ve http://erasmusaizinibirak.erciyes.edu.tr adreslerinde yayınlanacaktır.

4. Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü ve Erciyes Üniversitesi Erasmus Kulübü tarafından sergilenecek ve bu eserler ile ilgili her türlü dijital ve basılı materyal üretilebilecektir.

5. Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü eserlerin sergilenmesi sırasında gereken tedbirleri alır. Buna rağmen söz konusu eserlerle ilgili olarak doğabilecek aksaklıklarda “Düzenleyici Kurum” kararı geçerlidir.

6. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da anlaşılamayan durumlarda, Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü ve Düzenleme Kurulu kararları geçerli olacaktır.

7. Değerlendirme sonunda ödül ve sergileme dışında kalan eserler online (çevrimiçi) başvurunun yapıldığı sistemden silinecektir.

Yarışma İletişim
Telefon: + 90 352 207 66 66 – Dahili: 10081
E-Posta: erasmusaizinibirak@erciyes.edu.tr
Adres: Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı Erasmus Koordinatörlüğü
Mahmut Has Öğrenci Merkezi A Blok 1. Kat Melikgazi Kayseri

Seçici Kurul
1) Öğr. Gör. Neslihan SEÇKİNER (Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü Erasmus Uzmanı – Erciyes Üniversitesi Erasmus Kulübü Danışmanı)
2) Öğr. Gör. Uğur AYDIN (Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Elemanı)
3) Yusuf KARTAL (Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Dernek Başkanı)

Yürütme ve Düzenleme Kurulu
1) Prof. Dr. Fatih ALTUN (ERÜ Rektörü)
2) Prof. Dr. Sultan TAŞÇI (ERÜ Rektör Yrd.)
3) Murat YENİSU (ERÜ Genel Sekreteri)
4) Prof. Dr. Mehmet Ulaş ÇINAR (ERÜ Erasmus Kurum Koordinatörü)

Yürütme
İşbu Şartname hükümlerini Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü yürütecektir. Şartnamenin 8. Maddesi’nde belirtilen ödüller, yarışma sonuçları açıklandıktan sonra, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Erciyes Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin hesap numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya son Katılım Tarihi: 1 Ekim 2023
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 3 Ekim 2023
Sonuç Bildirim Tarihi: 6 Ekim 2023
Ödül ve Sergi Tarihi: Sonradan duyurulacaktır.

Yarışmaya Online Başvuru İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.