BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Diyarbakır KYK Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları

Diyarbakır KYK Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları

Diyarbakır KYK Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları Yurt Olanakları

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır KYK Kız Ve Erkek Öğrenci Yurtları İletişim Bilgileri, Adresi Ve Telefonu, Yurt Olanakları, Odalardaki Yatak Sayıları.

KYK Yurtları 6 Tip Olarak Hizmet Vermektedir. Yurt Ücretleri Yurdun Tipine Göre Değişmektedir. Çamaşırhanelerde Çamaşır Yıkama Ücretsizdir. Çamaşır Yıkamak İçin Deterjan Ve Yumuşatıcılar Öğrenciler Tarafından Temin Edilmektedir.

GSB KYK Yurtları Olanakları Sunulan Hizmetler
Temizlik Hizmeti
Güvenlik Hizmeti
Merkezi Isıtma Sistemi
Çalışma Odaları
Çamaşır Odası
Ütü Odası
Mescit
Yemekhane
Sosyal Tesisler
Kahvaltı Ve Akşam Yemeği (Ücretlidir)
Revir
Konferans Salonu

Diyarbakır GSB KYK Kız Öğrenci Yurtları

Diyarbakır Bağlar Süleyman Bin Halid Kız Öğrenci Yurdu
İletişim Bilgileri: Bağcılar Mahallesi 1205 Sokak No: 2/B Bağlar Diyarbakır
Telefon Numarası: 0 412 502 97 18
Faks Numarası: 0 412 502 97 79
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Kız Öğrenci Yurdu 2 Blok İle Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resimleri

Diyarbakır Sur Selahattin Eyyubi Kyk Kız Öğrenci Yurdu
İletişim Adresi: Fetih Mahallesi Hayati Avşar Caddesi No: 4/A Sur Diyarbakır
Telefon Numarası: 0 412 248 86 31
Faks Numarası: 0 412 248 83 75
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Kız Öğrenci Yurdu 4 Blok İle Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resim Galerisi

Diyarbakır Kyk Erkek Öğrenci Yurdu

Diyarbakır Bağlar Halid Bin Velid Kyk Erkek Öğrenci Yurdu
İletişim Adresi: Bağcılar Mahallesi 1214. Sokak No: 10 Bağlar Diyarbakır
Telefon Numarası: 0 412 502 20 61
Faks Numarası: 0 412 502 20 63
Harita Konum Bilgileri İçin Tıklayın.

Erkek Öğrenci Yurdu 2 Blok İle Hizmet Vermektedir. Yurt Odaları 3-4 Kişilik, Odalarda Bazalı Yataklar, Tuvalet Ve Banyo, Çalışma Masası, Buzdolabı, Dolaplar Bulunmaktadır.

Yurt Resim Galerisi

Yurt Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Yurt Başvuruları ÖSYM Yerleştirme İşlemlerinin Sonuçlanmasının Ardından E-Devlet Kapısı Üzerinden Alınmaktadır. Bu Sebeple E-Devlet Şifresi Olmayan Öğrencilerin Kimliği İle Birlikte PTT Şubelerine Giderek E-Devlet Şifresi Almaları Veya Diğer E-Devlet Giriş Yöntemlerinden Birine (İnternet Bankacılığı, E-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı) Sahip Olmaları Gerekmektedir.

İlk Kayıt Ücreti Nedir Ve Bu Ücret Ne Kadardır?

Yurda İlk Defa Yerleştirilen Öğrencilerin Ödemesi Gereken Ücrete İlk Kayıt Ücreti Denir. Bu Ücretin İçerisinde Gün Bazında Yatak Ücreti Ve Güvence Bedeli Ücreti Bulunmaktadır. Bu Ücret Öğrencinin Yerleştirildiği Yurda Ve Yerleştirme Tarihine Göre Farklılık Gösterir. İlgili Banka ATM’lerinde Veya Kredi / Yurt E-Ödeme Ekranında Yer Alan Tutar Otomatik Olarak Görülmektedir.

Yurt Ücreti Ve Güvence Bedeli İşlemleri

Bakanlığımıza Bağlı Yurtlarda Ücret Ödenerek Barınılır. Yurdun Fiziki Yapısı Ve Barınma Durumuna Göre Farklı Yurt Ücretleri Uygulanmaktadır.

Güvence Bedeli
Öğrencilerin Zamanında Yatırılmayan Yurt Ücretlerine Veya Yurda Verecekleri Zarar İhtimaline Karşılık Olarak Bakanlık Tarafından Tespit Edilen Güvence Bedeli Alınır.

Öğrencilerin Bir Eğitim-Öğretim Döneminde Kaç Gün İzin Hakkı Bulunmaktadır?

Öğrencilere, Yükseköğretim Kurumlarının Akademik Takvimleri Gereği Verilen Tatiller, Hafta Sonu (Cumartesi-Pazar) Tatilleri, Diğer Resmi Tatiller Ve Özel İzinler Hariç Bir Eğitim-Öğretim Yılında Toplam 30 Gün İzin Verilmektedir.

Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenmelidir?

İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

Yorumlar

 1. Şilan dedi ki:

  İyaz bin ganem yurdu hakkında bilgi almak için bilmem kaç bin defa gsbyi aradım öğrenci işlerine kadar aradkm ama ulaşılmıyor bile çalıp çalıp susuyor bu nasıl bi sorumsuzşuktur hiç bi bilgi yok yurt hakkında başta olduğundan bile şüphe ettim

 2. gülcan bozkurt dedi ki:

  iyaz bin ganem yurdu hakkında hiç bir bigi yok sizin verebieceğiniz bigilervarmı iletişim numarası gibi

  1. Malesef resmi sayfası dahil telefon bilgisi bulunmuyor.

  2. Aslı Nur dedi ki:

   Bende o yurdu arıyorum

   1. Zehra dedi ki:

    Selahattin Eyyubi kız yurdunda olanlar olarak buraya geçtik kampüsün içinde bir yurt yeni yapıldı 6. Tip odalar 6 kişilik aramak istiyorsanız Selahattin Eyyubi yurdunu arayıp sorun

    1. Berfin dedi ki:

     Bugün de diyorlar ki okulun açılmasına 3 gün kala biraz bin ganem yurdundaki 800 kişi Süleyman Bin Halid yurduna tahliye edilecekmiş . Bu konu hakkında bilgisi olanlar var mı?