BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları 2024

T3 Vakfı Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Deneyapta Hangi Dersler Var? Kimler Başvuru Yapabilir, Sınavda Hangi Konulardan Kaç Soru Sorulacak, Başvuru Aşamaları Neler.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Nedir?
Milli Teknoloji Hamlesine Katı Sağlamak Amacıyla Kurulan, İlk 24 Ay Süren Proje Temelli Dersler Ve Devamında Gerçekleşen 12 Aylık Takımlar Dönemi Olmak Üzere Aşamalı Eğitim Modeli Sunan Merkezlerdir.
Atölyelerde Katılımcılara Yüz Yüze Ve Çevrimiçi Olmak Üzere 11 Farklı Program Başlığında 36 Ay Boyunca Ücretsiz Teknoloji Eğitimleri Verilmektedir.

Sınava Kimler Başvuru Yapabilir
2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında 4. Sınıf, 5. Sınıf, 8. Sınıf, Lise Hazırlık Sınıfı Ve 9. Sınıflarda Eğitim Gören Öğrenciler Sınava Başvuru Yapabilirler.
Daha Önceden Eğitim Almaya Hak Kazanmış Öğrenciler Başvuru Yapamaz.

Sınava Nasıl Ve Nereden Başvuru Yapılır
Sınava T3 KYS Web Sitesi Üzerinden Başvuru Yapılmaktadır. Adaylar T3 KYS Üzerinden Başvuru Formundaki İstenilen Bilgileri Eksiksiz Bir Şekilde Doldurularak Başvurularını Gerçekleştirebilirler.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
Başvuru Aşamasında Belge Temini Zorunlu Değildir. Ancak Başvurunuzun Tamamlanmasının Ardından E-Sınav’a Katılabilmek İçin Sınav Giriş Belgesini T3 KYS Üzerinden Temin Etmeniz Gereklidir.

Başvuru Yaptıktan Sonra Hangi Aşamalardan Geçilir
Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Öğrenci Seçme Süreci 3 Aşamadan Oluşmaktadır. Başvuru Yapan Adaylar, E-Sınav’a Tabi Tutulacaktır. E-Sınav Başarıyla Geçen Beli Sayıda Aday İkinci Adım Olan Çevrimiçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Aşamasına, Ardından Bu Aşamada Da Başarılı Olan Adaylar Uygulama Sınavına Davet Edileceklerdir.
Tüm Aşamaları Başarıyla Tamamlayan Öğrenciler, Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Eğitim Almaya Hak Kazanırlar.

Başvuru Sırasında Okulun Adı Bulunamıyor İse
Başvuru Sırasında Okul Adı Bulunamazsa, “Diğer” Seçeneğini İşaretleyerek Okul Adını Manuel Olarak Girebilirsiniz.

Sınava Kayıt Yaptırdıktan Sonra Bilgileri Güncelleme Yapılabilir Mi?
Bilgiler, Sistem Üzerine Sadece 1 Kez Girilmelidir. Bilgilerde Herhangi Bir Değişiklik Yapılamayacağı İçin Doğrulukları Teyit Edildikten Sonra Başvuru Tamamlanmalıdır.

Zaten Üyesiniz Uyarısı Alanlar Ne Yapmalı
Önceden T3 KYS’ye Üye Olmuş Adaylar, “Zaten Üyeyim” Bölümüne Tıklayarak Kayıt Oldukları E-Posta Adresi Ve Şifreleriyle Giriş Yapabilirler.

T3 KYS’ye Kayıtlı Mail Adresini Bilmeyenler Ne Yapmalı
T3 KYS’ye T.C. Kimlik Numaranızı Kullanarak Giriş Yapabilir Ve Mail Adresinizi Güncelleyebilirsiniz. Şifrenizi Veya Mail Adresinizi Hatırlamıyorsanız kysdestek@turkiyeteknolojitakimi.org Adresine Mail Göndererek Destek Talebinde Bulunmanız Gerekmektedir.

E-Sınav Ne Zaman Ve Nerede Gerçekleşecek
E-Sınav Başvurusu Sırasında Adaylar, Tercih Ettikleri Salon Ve Seanslarda Sınavlarını Tamamlayacaklardır.

Sınav Günü Ne Yapılmalı
Sınav Gününde, Adayların Yanlarında “Sınav Giriş Belgesi” Ve “T.C. Kimlik Belgesi” (Yabancı Uyruklu Adaylar İçin Süresi Geçerli Pasaport Ve Öğrenci Belgesi) Bulundurması Gerekmektedir. Ayrıca, Sınava Gireceğiniz Adreste Sınav Saatinden En Az 30 Dakika Önce Hazır Bulunmalısınız. Sınav Başladıktan Sonra Adaylar, İçeri Alınmayacaktır.

Sınav İçin Önceden Çalışmam Gereken Konular Veya Kaynak Kitaplar Var mıdır?
Sınav Soruları, Muhakeme, Veri Okuma Ve Yorumlama, Çıkarım Yapma, Problem Tespiti, Kritik Düşünme, Araştırma Yeteneği Ve Değişken Belirleme Gibi Becerileri Değerlendirmeyi Amaçlar. Bu Sınav, Bilgi Değil, Öğrencilerin Becerilerini Ölçmeye Yönelik Sorular İçermektedir.

Sınav Merkezleri
Linke Tıklayarak Sınav Merkezleri Adresleri Görülebilir.

E-Sınavda Kaç Soru Sorulmaktadır
Sınavda Adaylara Matematik, Fen, Algoritma Ve Genel Kültür Konularında Toplam 40 Adet Soru Sorulmaktadır.

E-Sınav Süresi Kaç Dakika
Adaylara 80 Dakika Sınav Süresi Verilmektedir.

T3 KYS’de Süreci Nasıl Takip Edilir
T3 KYS Sürecinizi “Başvurularım” Bölümünden Kolaylıkla Takip Edebilirsiniz. Gerekli Bilgilendirme Mailleri Size İletilecektir.

Çevrimiçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Nedir?
E-Sınav’da Başarılı Olan Belirli Sayıdaki Adaylar, Çevrim İçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Aşamasına Geçmeye Hak Kazanırlar. Bu Aşamada Adaylar İletilecek Olan Takvim Doğrultusunda Çevrimiçi Eğitimleri Ve Görevleri Tamamlamaktan Sorumludur. Çevrimiçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Sürecini Başarı İle Geçen Adaylar Uygulama Sınavına Girmeye Hak Kazanırlar.

Uygulama Sınavı Nedir
Uygulama Sınavında Öğrencilerden Kendilerine Verilen Tema Doğrultusunda Özgün Fikirlerini Ortaya Çıkaran, Teknik Bilgilerini Kullanabilecekleri Bir Proje Tasarımı Yapmaları Beklenir.
Öğrenciler, Proje Tasarım Süresi Tamamlandığında Geliştirdikleri Projeyi İlgili Jüri Üyelerine Tanımlanan Süre Dahilinde Sunarlar. Sunum Esnasında Öğrencilerin Projeleri Değerlendirilirken Problem Çözme, Özgün Düşünme, Yaratıcı Ve Yenilikçi Çözüm Üretme, Kendini İfade Edebilme Gibi Becerileri Dikkate Alınarak Değerlendirme Yapılır.
Uygulama Sınavı Ana Teması Sınav Tarihinden Birkaç Gün Önce Web Sitesi Üzerinden Duyurulur.

Öğrenci Olmaya Hak Kazananlar, Nasıl Kayıt Yaptıracak
Nihai Sonuçların Açıklanmasından Sonra Asil Öğrenciler T3 OBS Üzerinden Çevrimiçi Kayıtlarını Tamamlarlar Ve İlgili Belgeleri İmzalayarak Eğitim Alacakları Deneyap Atölyesine Teslim Ederler.
Yedek Öğrenciler İse T3 OBS Üzerinden Çevrimiçi Ön Kayıtlarını Gerçekleştirir. Yedek Öğrencilerin Kayıtları Ön Kayıt Niteliğinde Olup Asil Öğrencilerden Kayıt Yapmayan Olması Durumunda Yedek Öğrenciler İle İletişime Geçilir.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı Kapsamında 81 İldeki 139 Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde Verilecek 11 Farklı Başlıkta 36 Ay Ücretsiz Teknoloji Eğitimi İçin Başvuruları Başladı.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin Öğrenci Seçme Süreci Üç Aşamadan Oluşmaktadır. Başvuru Yapan Adaylar, E-Sınav’a Tabi Tutulacaktır. E-Sınavı Başarıyla Geçen Belli Sayıda Aday İkinci Adım Olan Çevrimiçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Aşamasına, Ardından Bu Aşamada da Başarılı Olan Adaylar Uygulama Sınavına Davet Edileceklerdir. Tüm Aşamaları Başarıyla Tamamlayan Öğrenciler, Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Eğitim Almaya Hak Kazanırlar.

Adayların başvuru süreçlerini Kurumsal Yönetim Sistemi üzerinden takip etmeleri gerekmektedir.

E- Sınav, tüm Türkiye’de belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecektir.

Türkiye Teknolojisi Takımı Vakfı Çağrı Merkezi: 0 212 501 94 34

Başvuru Tarihleri
7 Şubat 2024 İle 25 Şubat 2024 (25 Mart 2024 Tarihine Kadar Uzatıldı) Tarihleri Arasında Yapılacak.
E-Sınav Sonuçları 26 Nisan 2024 İle 30 Nisan 2024 Tarihleri Arasında Açıklanacak.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.