BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Damlaya Damlaya Yok Olur Resim Yarışması

Damlaya Damlaya Yok Olur Resim Yarışması

Damlaya Damlaya Yok Olur Resim Yarışması

Gaziantep Şahinbey Hanifi Şireci İlkokulu Damlaya Damlaya Yok Olur Resim Yarışması Başvuruları Posta / Kargo Yolu İle Yapılacak.

Yarışmanın Konusu
Su tasarrufunun önemi; suyun aşırı ve fazla kullanımı gelecek nesilleri zor durumda bırakacak olup, su kullanımının gereği kadar ve bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlanması amacıyla farkındalık çalışması yapılarak resmedilmesi.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Bisiklet
İkincilik Ödülü Kırtasiye Seti
Üçüncülük Ödülü Kol Saati
Mansiyon Ödülü Satranç Takımı
Kazanan öğrencilerin ödülleri Hanifi Şireci İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine takdim edilecektir. İl dışından katılım gösteren katılımcılara ödülleri kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

Ödüllerin Nitelikleri, Bütçesi Ve Kaynağı
-Bisiklet: 1200 TL
– Kırtasiye Malzemesi: 600 TL
– Kol Saati: 400 TL
– Satranç Takımı Seti: 200 TL (1 Adet)
– Hediyelerin Toplam Değeri: 1 Adet Bisiklet (1200 TL) + kırtasiye seti (600 TL) + Kol saat (400 TL) + Satranç Takımı Seti (200 TL)
Bütçe 2600,00 TL tutarındadır.
Bütçe kaynağı Hanifi Şireci İlkokulu Okul Aile Birliği’dir.

Yarışmanın Adı: “Damlaya Damlaya Yok Olur ”

Yarışmanın Amacı

• Ülkemizdeki tüm ilkokullarda öğrenim gören öğrencilerimize, suyu tasarruflu kullanma bilinci sağlamak, su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak,

• Öğrencilerimizin sanatsal yönlerini geliştirmek, hayal güçlerini zenginleştirmelerini, düşünme yeteneklerinin güçlenmesini, yaşama bağlılıklarının artmasını, düşündüklerini biçimsel olarak ifade edebilmek için teknik bilgi ve beceriler kazanmasını sağlamak,

• İlkokul düzeyinde öğrencilerimize resim yapmaya özendirmek, onların kişisel ve sosyal yönlerini geliştirmek.

• İlkokul düzeyinde öğrencilere kültürel ve sanatsal bilinç kazandırarak öğrencilerimizin sanata karşı ilgini uyandırmak. Ülkemizdeki su kaynaklarının bilinçli kullanımıyla ilgili çocuklarımızı bilinçlendirmek resim ile ifade edebilmesini sağlamak.

Yarışmanın Türü
Resim yarışması.

Yarışmanın Kapsamı Ve Katılımcılar
Yarışmaya Türkiye genelindeki resmi İlkokullarda öğrenim gören 4. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

Başvuru Şartları
Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

Resimler 35×50 cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.

Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)

Yarışmada 1, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından 1 öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir.

Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla ADI, SOYADI, OKUL, SINIF, NUMARA İL VE İLÇE bilgileri yazılacaktır.

Öğrenciler yarışmaya sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.

Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu (EK-1) elle doldurup başvuru esnasında eserin arka kısmına yapıştıracaklardır. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni süresince ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkanları sağlanacaktır. Yarışma Komisyonunda Engelli Öğrenciler için Okulumuz Rehber Öğretmeni görevlendirilmiştir.

Engelli Öğrenciler (0342) 360 89 46 nolu telefonla görüşerek veya hanifisireciilkokulu27@gmail.com adresine engelli durumunu bildiren bir belgeyi göndermeleri halinde yarışma başvurusu kargo ücreti okulumuz tarafından karşılanacaktır.

Yarışmaya katılan resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış herhangi bir yerde yayınlanmamış özgün bir çalışma olması gerekmektedir.. Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ödül almaya hak kazanan resimlerin değerlendirmesinde; yarışmanın konusuna uygun, özgün, 35*50 cm boyutunda, serbest boyama tekniği kullanılarak resim kâğıdına çizilmiş olmasına dikkat edilecektir.

Eserler, eser sahipleri tarafından siyah fon kartona paspartulu biçimde hazırlanarak teslim edilecektir. Paspartusuz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yırtık, katlanmış, buruşuk eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gönderilen resimler okulumuzda kurulacak komisyon vasıtasıyla değerlendirilecek, 1. 2. ve 3. olan eserler ile mansiyon ödülü alan eser sahipleri https://hanifisireci.meb.k12.tr/ web sitesinde 14.03.2023 Salı günü okul web sitesinde ilan edilecektir.

Kazanan öğrencilerin ödülleri Hanifi Şireci İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine takdim edilecektir. İl dışından katılım gösteren katılımcılara ödülleri kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

Derece ilanından itibaren 1 hafta (7 Gün) süre ile yarışma sonuçlarına itiraz hakkı vardır. İtirazlar Hanifi Şireci İlkokulu’na şahsen yapılabileceği gibi 23 Nisan Mah 82020. Nolu Sok. No:5 Şahinbey / Gaziantep adresine kargo yoluyla da yapılabilecektir.

Eserler Hanifi Şireci İlkokulu’na Ek-1(Katılım Formu) ve Ek-2 ( Veli izin Belgesi), ile yarışmaya gönderilen eserin aslı alınacaktır. Eserle birlikte Ek 1-Ek-2, Ek-3, Ek-4, Ek-5, Ek-6, Ek-7 formları kapalı zarfın içinde elden veya kargo ile Hanifi Şireci İlkokuluna kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.

Adres: Hanifi Şireci İlkokulu 23 Nisan Mah 82020. Nolu Sok. No:5 Şahinbey / Gaziantep

Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri https://hanifisireci.meb.k12.tr/ web sitesinden takip edebilirler. Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.

Hanifi Şireci İlkokulu 23 Nisan Mahallesi 82020. Nolu Sokak No:5 Şahinbey / Gaziantep
Telefon: (0342) 360 89 46
https://hanifisireci.meb.k12.tr/

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurulması: 6 Şubat 2023
Başvuru Tarihleri: 6 Şubat 2023 – 10 Mart 2023
Sonuçların Açıklanması: 13 Mart 2023
İtiraz Tarihleri: 14 Mart – 21 Mart 2023
Ödüllerin Teslim Tarihi: 22 Mart – 31 Mart 2023

Yarışma Yönergesi Ve Ek Belgeleri İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.