BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Cumhuriyetimizin 100 Yılında Cumhuriyet Ve Emniyet Kısa Film Yarışması

Cumhuriyetimizin 100 Yılında Cumhuriyet Ve Emniyet Kısa Film Yarışması

Cumhuriyetimizin 100 Yılında Cumhuriyet Ve Emniyet Kısa Film Yarışması

Cumhuriyetimizin 100 Yılında Cumhuriyet Ve Emniyet Kısa Film Yarışması İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Cumhuriyet Ve Emniyet” Temalı Kısa Film Yarışması

Yarışmanın Amacı
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımızın Cumhuriyetimize ve emniyetimize dair duygularını ve fikirlerini ifade etmelerine olanak tanımak ve farkındalık yaratmak amacıyla “Cumhuriyet ve Emniyet” temalı kısa metrajlı film yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın Konusu
Kısa metrajlı film yarışmasının konusu; Vatandaşlarımızın bakış açısından Cumhuriyetimizin ve Türk Polis Teşkilatının niteliklerinin ve “Cumhuriyet ve Emniyet” temasının harmanlanarak işlenmesidir.

Katılım Şartları
• Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında tüm vatandaşlarımız katılabilir.

• Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.

• Katılımcılar en fazla 1 (Bir) adet eserle yarışmaya katılabilir.

• Hazırlanacak kısa film mp4 formatta, minimum 1080p çözünürlükte, maksimum 180 (Yüz Seksen) saniyeyi aşmayacak şekilde hazırlanmalıdır.

• Yarışmaya katılacak filmlerin herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir.

• Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, hazırlanan filmin diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve verilmişse ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

• Bu yarışma kapsamında İçişleri Bakanlığı, katılımcıların yarışma videolarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

• Katılım şartlarına uymayan filmlerin ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir film konmayacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

• Eserlerin gönderilmesinden kaynaklanan olası sorunlardan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

• Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya film göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi
Katılımcıların, hazırladıkları videoyu erişime açık olan bir Google Drive linkine yükleyerek aşağıda yazılı olan bilgi ve belgelerle basin@egm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bilgi ve belgeler şunlardır:
• Başvuranın adı ve soyadı
• Başvuranın TC kimlik numarası
• Başvuranın e-posta adresi
• Başvuranın GSM numarası
• Başvuranın adresi
• Senaryonun adı

Kullanım Hakları
Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan eser veya eserler, bütün telif haklarıyla İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından satın alınmış gibi işlem görür. İçişleri Bakanlığı ödül almış ya da sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde Bakanlığın kurumsal ve ilişkili hesaplarından dijital ve sosyal medya kullanımlarında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun (FSEK) ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve ödül alan eserlerin başka kamu kurumlarına ve konusu İçişleri Bakanlığı olan paydaşlarına devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.
İçişleri Bakanlığının izniyle Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında kullanım haklarına sahip olacaktır.
Yarışmaya katılan eser sahibi belirtilen kullanım hakları için İçişleri Bakanlığı’na (EGM) önceden izin / muvafakatname verdiğini kabul etmiş sayılır.

Seçici Kurul
• Seçici kurul en az üç kişi ile toplanır.
• Değerlendirme toplantısı için yeterli sayıda Seçici Kurul üyesi bulunmaması halinde yeterli sayıda yedek üye çağırılabilir.
• Seçici kurulda; konunun uzmanları ile Emniyet Genel Müdürlüğü personelleri yer alacaktır.

İletişim Bilgileri
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı
Ankara
Tel: 0 312 462 1776
Mail: basin@egm.gov.tr

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlama Tarihi: 20 Kasım 2023
Son Katılım Tarihi: 15 Aralık 2023
Sonuç Bildirimi Tarihi: 25 Aralık 2023

Sonuçların Açıklanması Ve Ödüller
Yarışma sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesaplarından ve www.egm.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Değerlendirmeler sonucunda ilk üç sırayı alan yarışmacılara sürpriz ödüller verilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.