BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması

Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması

Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması

Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması 3 Kategoride (İlkokul, Ortaokul Ve Lise) Düzenleniyor. Yarışmaya Başvurular Elden Yapılacak.

Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması

Yarışmayı Düzenleyen Kurum
Bodrum Deniz Müzesi

Yarışmanın Adı
Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması

Yarışmanın Konusu ve Amacı
“OKSİJEN KAYNAĞIMIZ DENİZ”

Yarışma Ödülleri

1. Başarı Ödülleri: Kategori (İlkokul)
Birinci Başarı Ödülü: Bisiklet
İkinci Başarı Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi
Üçüncü Başarı Ödülü: 2 Bin Türk Lirası Hediye Çeki
İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1 (bir) Yıllık Abonelik
İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1 (bir) Yıllık Abonelik
İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1 (bir) Yıllık Abonelik

2. Kategori (Ortaokul)
Birinci Başarı Ödülü: Kano
İkinci Başarı Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi
Üçüncü Başarı Ödülü: 2 Bin Türk Lirası Hediye Çeki
Ortaokul Teşvik Ödülü: Teknik Çizim Seti
Ortaokul Teşvik Ödülü: Teknik Çizim Seti
Ortaokul Teşvik Ödülü: Teknik Çizim Seti

3. Kategori (Lise)
Birinci Başarı Ödülü: Kano
İkinci Başarı Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi
Üçüncü Başarı Ödülü: 2 Bin Türk Lirası Hediye Çeki

*5 (beş) Adet 14 Yaş Üstü Teşvik Ödülü: Tüplü Dalış “Discovery Scuba Diving” Deneme Dalışı.

*SCA Yacht Özel Ödülü: 3 Bin Türk Lirası Hediye Çeki

*Tüplü Dalış “Discovery Scuba Diving” Deneme Dalışı, 5 öğrenciye, her biri günübirlik bir dalış gezisine katılarak birer deneme dalışı gerçekleştirmek üzere verilen teşvik ödülüdür.

*SCA Yacht özel ödülü İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinin tamamını kapsayan seçici kurul ve SCA Yacht yönetiminin seçmiş olduğu 1 (bir) resim için geçerlidir. Hediye çeki, SCA Yacht tarafından belirlenen kitap ve oyun mağazasında kullanılmak üzere geçerli olacaktır.

Amaçlanan
“Oksijen Kaynağımız Deniz” başlığıyla, soluduğumuz havanın % 70 kadarının denizlerdeki canlılar tarafından üretildiği gerçeğini öğrenmemiz, denizi korumanın önemini vurgulamamız amaçlanmıştır. Öğrencilerin bütünsel bağlamda denizi korumanın önemini anladıklarını, hangi deniz canlılarının dünyadaki oksijenin üretimine katkıda bulunduğunu araştırarak resimlerine aktarmaları beklenmektedir. Ana çatıdaki amacımız, öğrencilerimizi araştırmaya teşvik etmek, sanatı sevdirmek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaktır.

Yarışmada İzlenecek Yol
İnternet üzerinden araştırmalar yapılabilir. Öğretmenlere danışılabilir. Aile fertleri / büyükler ile konu hakkında sohbet edilebilir. Konu ile ilgili kitaplar taranabilir. Kütüphane ziyaretleri yapılabilir.

Kategoriler
İlkokul, ortaokul ve lise kategorisi olmak üzere yarışmada 3 (üç) kategori bulunmaktadır.

Katılım Şartları
Bodrum Yarımadası genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamaktadır.

Bodrum Yarımadası genelindeki her okuldan isteyen her öğrenci yarışmaya katılım gösterebilir.

Okul öğretmenlerinin okullarında yapmış oldukları elemelerden Bodrum Deniz Müzesi sorumlu değildir.

Bodrum Yarımadası dışından yarışmaya katılan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Seçici kurulda görev alan kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma Şartları
Yarışmaya katılım ücretsizdir ve gönüllülük esasına bağlıdır.

Her öğrenci 1 (bir) resim ile yarışmaya katılabilir.

Çalışmalar 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm boyutlarındaki resim kâğıdı üzerine yapılmalıdır. Mukavva, fon kartonu gibi farklı malzemeler üzerine çalışılmamalıdır. Her türlü teknik ve boya malzemesini kullanmak serbesttir.

Öğrenciler isterse resimlerine başlık verebilir.

Çalışmaların kesinlikle katlanmaması gerekmektedir. Katlanmış kâğıtlar ya da üzerinde boyanmamış alanlar bulunan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çalışmalar paspartusuz ve çerçevesiz olarak teslim edilmelidir.

Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı soyadı, okulu, sınıfı, okul ve kişisel telefon numaraları açık olarak yazılmalı ayrıca EK:1’de bulunan “Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması Başvuru Formu” ve “Veli İzin Belgesi”, “Veli Muvafakatnamesi”, “Açık Rıza Onayı” ve “Aydınlatma Metni” eksiksiz doldurulmalıdır. 18 yaşından küçük katılımcılar için EK:1 Başvuru Formu’nu katılımcının velisi, 18 yaşından büyük katılımcıların kendileri imzalamalıdır.

Başvuru Formu resimlerin arkasına yapıştırılmadan teslim edilmelidir.

Resimler ve “Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması Başvuru Formu” Bodrum Deniz Müzesine son başvuru tarihine kadar elden teslim edilmelidir. Başvuru Formu, Bodrum Deniz Müzesinde, resimler teslim edilirken de doldurulabilir.

Bodrum Deniz Müzesine teslim edilen resimlerin, daha sonra başka bir resimle değiştirilmesiyle ilgili talepler olumsuz karşılanacaktır.

Yarışmayı kazananlara, şartnamenin “Başarı Ödülleri’” kısmında yazan hediyeler ve tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir. Tüm katılımcılar, sertifikalarını ödül töreninde veya daha sonra Bodrum Deniz Müzesinden teslim alabilecektir. Sertifikalar, katılımcıların adreslerine gönderilmeyecektir.

Yarışmaya katılan resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olup özgün çalışmalar olması gerekmektedir.

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimler iade edilmeyecektir.

Bodrum Deniz Müzesi, yarışmaya katılan (derece alsın veya almasın) resimlerin orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış hâlini; seminer, sempozyum, fuar vb. eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca resim, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemesinde/alanında eser sahibinin adı ile kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkına sahiptir. Bunun için resim sahibine herhangi bir telif ücreti ödenmez.

Yarışma Takvimi

Son Katılım Tarihi
Yarışmaya son katılım 12 Mayıs 2024 Pazar günü 17.30’a kadardır. Resimler ve Başvuru Formu bu tarihe kadar Bodrum Deniz Müzesine elden teslim edilmelidir. Bu tarihten sonra Bodrum Deniz Müzesine ulaşan resimler kabul edilmeyecek, değerlendirmeye alınmayacaktır.

Dereceye Girenlerin Açıklanması
Dereceye giren çalışmalar, 17 Mayıs 2024 Cuma günü
www.bodrumdenizmuzesi.org/duyurular adresinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Yarışma sonuçları hakkında Bodrum Deniz Müzesi ek bir bilgilendirme yapmayacak, sonuçlar yarışmacılar tarafından takip edilecektir.

Kazananların Müze Yetkililerini Bilgilendirmesi
Ödül almaya hak kazanan öğrenciler, en geç 24 Mayıs 2024 Cuma günü, saat 17.30’a kadar, 444 00 48/4225 numaralı telefondan Bodrum Deniz Müzesi yetkililerini bilgilendirmeli ya da bodrumdenizmuzesi@gmail.com e-mail adresine yazılı olarak bildirmelidir. Katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmadığı takdirde o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci ödülü almaya hak kazanacaktır.

Ödül Töreni Ve Sergi
Ödül töreni, 8 Haziran 2024 Cumartesi günü, saat 13.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ödül töreninin yeri ve saatinde değişiklik olması durumunda müze web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurular yapılacaktır.

İletişim: Çarşı Mah. Nazım Hikmet Sokak No.4/1 48400, Bodrum Muğla
www.bodrumdenizmuzesi.org
Tel: 444 00 48/4225

Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.