BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Ambalaj Sanayicileri Derneği Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması Düzenliyor. 20. Düzenlenen Ödüllü Yarışmaya Üniversitelerin Belirtilen Bölümlerindeki Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencileri Katılabilir.

Düzenleyen Kurum: Ambalaj Sanayicileri Derneği ASD
Yarışma Kapsamı: Ülke Geneli
Yarışmanın Türü: Tasarım Yarışması
Kimler Başvuru Yapabilir: Üniversitelerin Güzel Sanatlar Ve Mimarlık Fakültelerinin Grafik Ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı Veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri Ve Bu Bölümlere Eşdeğer Lisans Veya Yüksek Lisans Düzeyinde Eğitim Gören Tüm Öğrencilerin Katılımına Açıktır. Diğer Bölümlerde Okuyan Öğrenciler Yarışmaya Bireysel Olarak Katılamazlar; Ancak Grafik Ve Grafik Tasarım İle Endüstri Ürünleri Tasarımı Veya Endüstriyel Tasarım Bölümlerinde Eğitim Gören Öğrencilerle Birlikte Grup Oluşturarak Katılabilirler.
Başvuru Nasıl Yapılır: E-Posta Yolu İle Yapılacak (umitdincer@ambalaj.org.tr )

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması, WORLDSTAR STUDENT Ve ASASTAR STUDENT Yarışmalarına Ülkemizden Katılabilen Tek Yarışmadır.

Ambalaj Yaşam Kalitesini Yükseltmek Amacıyla Üretilmiş Ürünleri Sürdürülebilir Şekilde Sarar, Saklar, Satar.

ASD ve RX TÜYAP işbirliği ile 20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024

Yarışma Ödülleri
Endüstriyel tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilerimize öğrenim yaşamları süresince, “ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu” ismiyle yılda 12 ay burs sağlanacaktır. Burs almak için başarılı olma (sınıf geçme) ve yarışmaya başvurduğu yıl mezun olmama şartı aranacaktır. Her öğrenciye sadece bir kere burs alma hakkı tanınacaktır. Öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca her yıl Ekim ayında transcript (karne) istenecektir.

Birincilik Ödülü 30.000 Türk Lirası Ve Öğrenim Yaşamı Süresince Burs
İkincilik Ödülü 20.000 Türk Lirası Ve Öğrenim Yaşamı Süresince Burs
Üçüncülük Ödülü 15.000 Türk Lirası Ve Öğrenim Yaşamı Süresince Burs
Mansiyon Ödülü 10.000 Türk Lirası (3 Adet)

Bu yarışma WPO – World Packaging Organisation (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF – Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından tanınmış olup; teşvik edilmektedir. Yarışmada (mansiyonlar dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahipleri dilerlerse WPO ve APF tarafından düzenlenecek WorldStar Student ve AsiaStar Student Yarışmalarına katılabileceklerdir. Bu tür yarışmalara katılım masrafları ise yarışma organizatörleri tarafından karşılanacaktır.

Yarışmada dereceye giren projelerin sahipleri, ASD ve RX TÜYAP aracılığı ile medyada etkin bir şekilde tanıtılacaktır. Seçici Kurul yapacağı değerlendirmede ödüle layık proje bulamadığı takdirde ödül kademelerinden herhangi birisini boş bırakabilir ve mansiyon ödülü sayısında sınırlama yapabilir. Böyle bir durumda ödenmeyen ödüllerin tutarı diğer ödüllere orantılı olarak eklenir. Seçici Kurul değerlendirme sonuçlarını içeren rapor Yarışma Sekreteryası’ndan edinilebilecektir. Yarışmaya katılanlar bu Şartname’de belirtilen koşulları ve Seçici Kurul’un kararlarını kabul etmiş olurlar. Öğrenim hayatı süresince burs kazanan öğrencilerin alttan herhangi bir dersi olmaması ve burs aldığı süre içerisinde almış olduğu derslerden kalmaması gerekmektedir. Burs hakkı kazanan öğrenciler her yılın Ekim ayında “transcript’lerini” beyan etmek zorundadır. Gerekli başarı koşullarını sağlamayan ve transcript’lerini beyan etmeyen öğrencilerin bursları iptal edilecektir.

20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nın hedefleri arasında tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanında proje geliştirmelerinin teşvik edilmesi, tasarımcılar ve tasarımcı adayları arasında ambalaj sektörüne ilginin artırılması, endüstri ile tasarımcılar arasında bir ara yüz temelinin oluşturulması, üniversite-sanayi iş birliği, tam zamanlı istihdam, hatta donanım bağışları, araştırma fonu sağlanması ve deneyim paylaşımı ile sonuçlanacak programların geliştirilmesine duyarlılıklarının artırılması bulunmaktadır.

Nihai hedef olarak da ülkemizde üretilen ticari malların, yurt içi ve yurt dışı piyasalarda yer edinmesine; özgün ve doğru ambalaj uygulamaları ile sağlanacak katma değer ile de rekabet gücü kazanmasına katkıda bulunacak bir ambalaj endüstrisinin gelişmesi öngörülmektedir.

Bu yarışma ile tüketim biçimlerinde farklılık ve kolaylık yaratan, çevre etkisi gözetilmiş yeni ambalaj tasarım önerileri geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamındaki tasarım, ürüne katma değer sağlaması bağlamında ambalajın 3 temel görevi olan;
• Sarma
• Saklama ve
• Satma (3S)
İşlevlerini göz önünde bulundurmalıdır. Aynı zamanda, günümüz şartları göz önüne alındığında, tasarlanacak olan ambalajın, tüm bu görevleri sürdürülebilir bir biçimde sağlıyor olması dikkate alınmalıdır (3+1) S. Paralel bir şekilde, çevre etkisi bağlamında;

• Üretiminde daha az kaynak kullanılması, daha az malzeme ve daha az enerji (Reduce)
• Tekrar kullanılabilme olanağının düşünülmesi (Reuse)
• Geri dönüşüm/geri kazanım olanağının bulunması (Recycle/Recover) konularının özellikle göz önüne alınması gerekmektedir.

Yarışma konusu bağlamında ele alınması gereken diğer bazı konular ise şöyledir: Ambalajı tasarlanacak ürünün fiziksel nitelikleri, tüketim şekli ve miktarları (adet veya alternatif satış miktarları) ve koşulları, kaliteli ve hijyenik olma, albenisi, ürün hakkında bilgilendirici olması, içerisinde barındırdığı ürün ile ilişkili olarak grafik tasarımı, ürünün kullanımı sonrasında ambalajın geri dönüşümü/geri kazanımı, değişen yaşam tarzları ve buna bağlı olarak ortaya çıkan yeni tüketici beklentileri.

Yarışma Konuları

Bu yarışma kapsamında aşağıdaki proje kategorilerinden herhangi birini seçebileceğiniz gibi; daha yaratıcı ve inovatif bir konu başlığını kendiniz belirleyip (hazır yemek, e-ticaret, elektronik, vb.), özgün bir ambalaj tasarımı da yapabilirsiniz:

1) Eğlence Zamanı
Parti ya da davetler için kuruyemiş ya da çerez ambalajı. Amaç ikram şekli, eğlence yaratma, sürpriz içerme ya da albeni açısından katma değer yaratılmış bir ambalaj tasarlanması.

2) Kahvaltı Zamanı
Kahvaltıda tüketilen ürünlere yönelik (peynir, tereyağı, reçel, zeytin, şarküteri ürünleri, ekmek, vb.) ambalaj tasarımı. Amaç alternatif kullanım önerileri sunan yeni ambalaj tasarımlarının yanı sıra kullanım ya da ikram kolaylığı sağlayan ambalajların geliştirilmesidir.

3) Özel Bir Hediye
Hediyelik eşyaların yanı sıra herhangi bir tüketim ürününün de özel tasarlanmış hediyelik ambalajı ile çekiciliğinin artırılması. Amaç, ambalajın ürüne nasıl bir çekicilik ve değer katabileceğinin gösterilebilmesidir.

4) Yeni Bir İçecek Deneyimi
Bir işletmenin gıda ve tatlandırma uzmanlarının akla gelebilecek her türlü tadın verilebileceği bir içecek üretim yöntemi geliştirdiklerini varsayınız. Bu içecek istenirse gazlı istenirse gazsız içecek olarak üretilebilmekte. Her türden renk ve tat kombinasyonu mümkün. Ürünün ambalajı için herhangi bir malzeme sınırlaması yok; cam, metal, plastik veya karton kullanılabiliyor. Amaç, yeni üretilen bu içeceğin lanse ettiği tat ve hazzı, ambalajı sayesinde tüketiciye anlatabilmesidir.

Bu kategoride yeni bir içecek ürünü için yaratıcı bir tasarım yapılabilir. Alkollü içecekler, meyve suları, probiyotik içecekler (kefir), süt ve ayran gibi piyasada mevcut olarak bulunan ürünlere soluk getirecek yeni bir ambalaj tasarımı olabilir.

5) Kişisel Bakım ve Kozmetik
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik alanı katı ve sıvı sabundan duş jeline, çok farklı kullanımlar ve faydalar sunan krem çeşitlerinden giderek yaygınlaşan SPA kültürüne kadar çeşitli konu başlıklarını kapsamaktadır. Amaç, bu alanda mevcut ürünlere veya yeni bir kullanım senaryosu öneren hayali bir ürüne yönelik ambalaj tasarımı yapmaktır.

6) Parfüm
Parfüm şişeleri ve şişelerin içinde yer aldıkları karton kutu vb. ambalajlar yıllardır tasarımcıların ilgisini çekmiştir. Bu başlıkta tamamen hayalini kurduğunuz bir koku için ambalaj tasarımı yapmanız istendiğini hayal edin. Amaç, geleneksel bir sektör gibi görünen ama her sezon birbirinden farklı ve yaratıcı ambalaj çözümleri sunan parfüm sektörüne yönelik yeni ambalaj alternatifleri geliştirmektir.

7) Yenilikçi Ambalaj
Malzeme ve detay kullanımıyla, koruma, taşıma, depolama, tüketiciyle iletişim kurma gibi işlevlerde farklı ve yenilikçi çözümler sunan bir ambalaj tasarımı kategorisidir. Ambalajlanan ürünün niteliğinde, sayısında ve de ölçeğinde bir kısıtlama bulunmamaktadır.

8) Tıbbi Ürün Ambalajı
İlaç sanayisinde kullanılan (ilaç kutusundan, şurup şişesi veya torbası, serum şişesi, şırınga, sargı bezi, bandaj vb.) her türlü tıbbi ürünü kapsamaktadır. Amaç, ambalajın kullanım kolaylığı ve bilgi vericilik fonksiyonlarının sağlanarak, ürünü kullanacak hedef kitlenin demografik özelliklerine uygun yeni ilaç ambalajları tasarlamaktır. Tıbbi ürünlerde anti mikrobiyal ve anti bakteriyel özelliklerin önemi gözden uzak tutulmamalıdır.

9) Temizlik Ürünleri
Bu kategori kişisel bakım ve kozmetik için tasarlanan temizlik ambalajları haricindeki tüm mekan ya da eşya temizliği için kullanılan deterjan ve benzeri kimyasallar için tasarlanacak ambalajları kapsamaktadır.
Amaç, alternatif kullanım önerileri sunan yeni ambalaj tasarımlarının yanı sıra kullanım ya da ikram kolaylığı sağlayan ambalajların geliştirilmesidir.

10) Geleneksele Dönüş
Bu kategori son derece geleneksel ve alışılagelmiş ürünlerimiz için farklı ambalaj tasarımlarını kapsamaktadır. Amaç, kültürümüze ait yiyecek-içeceklerin geleneksel yeme-içme biçimini vurgulayan biçimde ambalajlanıp sunulması ya da yiyecek-içecek/gıda dışı ürünler için de turistik obje ambalajı alternatifleri geliştirmektir.

11) Karton Kutu ve Oluklu Mukavva
Bu kategori tüm ürünlerin gerek doğrudan ambalajlanması için kullanılan kutular ile yaş meyve/sebze ambalajlanması amaçlı kullanılan kutuları gerekse ambalajlı ürünlerin gruplanması ve nakliyesi amaçlı kullanılan her türlü karton kutu ve oluklu mukavva ambalaj tasarımlarını kapsamaktadır.

12) Rafa Hazır Ambalajlar ve Teşhir Stantları
Bu kategori, marketlerde, alışveriş merkezlerinde ve benzeri satış noktalarında satışı, sunumu ve rafa yerleşimi kolaylaştıracak her türlü gruplama ambalajının, karton kutuların, oluklu mukavva ambalajların ve teşhir stantlarının tasarımını kapsamaktadır.

13) Grafik Tasarım
Yarışmaya katılacak olan ambalajın, grafik tasarımı ön plana çıkartılmış olup bu yönüyle değerlendirilmesi arzu ediliyorsa, bu kategoride katılım sağlanabilir. Etiket, sleeve vb. bileşenlerle mevcut yalın bir ambalaj formuna farklılık kazandırılmış ise gerekli ve yeterli tüm açıklamalar mutlaka yapılmalıdır.

14) Gıdayı Koru ve İsrafı Önle (Save Food)
Bu kategori her türlü gıda maddesinin kaybını ve israfını önleyen/azaltan ambalaj (malzeme) uygulamalarını ve çözümlerini kapsamaktadır. Ayrıca gıda israfını ve kaybını önlemeye yönelik farkındalık yaratan, eğiten ve tüketiciye tebliğ eden etiket uygulamaları da bu kategoride değerlendirilecektir.

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel
Tasarım Bölümlerinde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler.

2023 yılı içinde mezun olanlar da öğrenci kabul edileceklerdir.
Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.
Öğrenciler yarışmaya iki şekilde katılabilir:
• Bireysel olarak
• Grup olarak*
*Grup olarak katılımlarda tüm grup üyelerinin öğrenci olması şarttır.

Kurallar

Yarışmaya katılan her tasarımın özgün olması ön koşuldur. Özgün tasarım olduğuna dair beyan olan “Orijinallik Beyanı”nın her öğrenci tarafından imzalanması şarttır.

Katılımcıların tasarımlarını, kurgusal bir marka ve marka kimliği yaratarak, ya da mevcut bir marka ve marka kimliğine dayanarak yönlendirmeleri mümkündür. Bu durumda yaratılmış olan marka kimliğini anlatan 150 kelimeden az olmayan açıklayıcı yazı ayrıca hazırlanmalıdır.

2024 yılı yarışma başvurularının elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. Aşağıda belirtilen kriterlerine göre hazırlanmış başvurularınızı umitdincer@ambalaj.org.tr mail adresine yollayınız. Başvuru formu/ürün görseli/ raporu eksik olan başvurular elenecektir. 2024 başvurularında fiziki maket şartı aranmayacaktır, maket yapıp yollamak isteyenler dernek adresimize yollayabilirler.

Yarışmaya katılan her proje, ambalajın kullanım özelliklerini, malzeme seçimi ve üretim yöntemini, kullanıcı ile olan ilişkisini (kullanım senaryosu), tasarımı anlatan genel görünüşü, tasarımın plan, cephe ve kesit görünüşlerini (açılımı iki boyutlu olan tasarımların kesitlerinin alınması gerekli değildir) içeren en fazla dört adet aynı eksende (yatay ya da dikey) düzenlenmiş A3 sunum paftasının dijital görseli, ambalajın maketini ve/veya ambalajın işlevselliğini tanımlayabilecek videosu veya 3D (3 boyutlu) hareketli görseli, fotoğrafı ve 50 kelimelik ambalajı anlatan özet rapor ile 450 kelimelik ambalajın detayını anlatan raporu umitdincer@ambalaj.org.tr e-mail adresine yollayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Maket yerine yaygın olarak kullanılan MS-Office (Word, Excel, Powerpoint, Media Player, Windows Resim Görüntüleyicisi) ile çalıştırılabilir yapıda video veya 3D hareketli görsel hazırlanması dahilinde kabul edilecektir. Gönderilen 3D görselin, yukarıda ismi geçen MS programları haricinde başka bir program gerektirmeksizin çalışabilir olması şarttır. Dosyaların herhangi bir virüs ihtiva etmemesi veya çalışmama durumu başvuru sahibinin sorumluluğundadır. Yatay ya da dikey olarak kullanılacak olan A3 ölçülerindeki paftalar kalınlığı 5 mm’yi aşmayan bir sırtlıkla desteklenmelidir.

A3 boyutundaki paftaların üst kısımlarında 2 cm’lik bir alan ayrılmalı ve sol tarafa üç satır halinde, en üst satırda proje başlığının açık adı, bir alt satırda kategorisi ve en alt satırda 20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024; sağ tarafa ise tekrarlanmayan 3 harf ve 5 rakamdan (örnek; ABC 12345) oluşan rumuz yazılmalıdır. Bu rumuz pafta görselleri ile maket üzerinde, rapor kapak sayfalarında yer almalıdır. Teslim edilecek malzemelerin hiçbirinde rumuz dışında katılımcının kimliğini belirtecek bir ibare veya işaret bulunmamalıdır. Bu ibarelerin yer aldığı projeler elenecektir. Rapor, proje sunum paftaları ve maket üzerinde el yazısı kullanılmamalıdır.

Ambalajın maketi ölçek ve malzeme sınırlaması olmaksızın ancak sınırlı bir mekanda sergilenebileceği göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. 60 x 60 cm taban alanından daha büyük yer kaplayacak ambalaj önerilerinde modeller uygun ölçekte hazırlanabilir.

Ambalajı tanıtıcı raporlar: 50 kelimelik ambalajı tanıtan özet rapor ile 450 kelimelik ambalajı anlatan detaylı raporlar A4 formatında hazırlanmalı ve word dokümanı olarak yollanmalıdır.

50 kelimelik özet rapor; ambalajı genel olarak açıklamalıdır. 450 kelimelik detaylı rapor ise; ambalaj tasarımının hedeflediği kitlenin tanımını, tasarımın gelişim evrimlerini anlatan eskizleri, işlevlerinin kullanıcıya sağladığı yararların tanıtımını, üretim yöntemini ve kullanılan malzeme özelliklerini içermelidir. Raporun kapak sayfasında ürünün maketinin fotoğrafı veya çizimi olmalıdır. Ambalaj önerisinin dereceye girmesi durumunda tanıtıcı amaçlarla kullanılabilir.

Maketin fotoğrafları, video, raporları ve sunum paftaları dijital ortamda kaydedilmiş olarak da teslim edilmelidir. Fotoğrafların JPG, videoların mp4 olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme Kriterleri

• Ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olması;

• Ambalajın içerdiği ürüne yeni bir pazar yaratma potansiyeli;

• Ambalaj tasarımının kullanım açısından getirdiği yenilik ve kullanım kolaylığı;

• Ambalaj tasarımında paketlenen ürüne uygun malzeme seçimi;

• Ambalajın ürün hakkında bilgilendirme sağlaması;

• Kurgusal bir marka kimliğine dayanarak yapılan tasarımlarda grafik unsurların ambalajın içerdiği ürünün yararlarını, imajını ve kimliğini yansıtması;

• Ambalajın içerdiği ürüne yeterli bir koruma sağlaması;

• Var olan benzerleri arasında ambalajın tasarımı ile anlamlı bir fark yaratması;

• Seçilen malzemenin tasarım açısından uygunluğu;

• Ambalaj tasarımının üretim açısından kolaylığı ve uygunluğu;

• Ambalajın dayanıklı olması;

• Ambalajın içerdiği ürünün korunması, depolanması, sunumu ve taşınması işlevleri;

• Ambalaj tasarımının dönüştürülebilme ve yeniden kullanıma kazandırılabilme kapasitesi;

• Atık miktarının ve geri kazanılabilirliğinin dikkate alınması;

• Ambalajın, etkin bir şekilde tedarikçiden üreticiye ve oradan satış noktalarına nakil edilebilmesi ve depolanabilmesi;

• Ambalajın nihai satış noktalarında sergilenmeye uygun olması;

• Ambalajın üretim ile ilgili var olan standart ve kanunlara uygunluğu;

• Grafik tasarım – endüstri tasarımı arasındaki uyum ve bütünlük;

• Grafik tasarımın marka ve ürün vaadini yansıtmadaki başarısı;

• Kurum ve ürün kimliğine uygunluk;

• Üretici firmanın diğer ürünleriyle ilişkisi (eğer bir dizi ambalaj tasarımıysa);

• Baskı tekniklerine uygunluk;

• Rakiplerinden ayrışması ve özgünlüğü;

• Tekrar kullanım için yapılacak değişikliklerin, üretim maliyetlerini artırmaması ve marka kimliğine zarar vermemesi.

Katılım Şekli
20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 başvuruları elektronik ortamda yapılacaktır. Kimlik bilgilerini içeren 20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 Başvuru Formu, lisans ya da yüksek lisans öğrencilik durumunu gösteren öğrenci kimliğinin fotokopisi ya da ilgili kurum/bölümden alınacak resmi bir belge ve pafta görseli/video/fotoğraf/ raporlar ile birlikte 21 Haziran 2024 Cuma saat 17:00’a kadar umitdincer@ambalaj.org.tr mail adresine yollayabilirler. İsteyenler maketlerini aşağıda belirtilen dernek adresimize teslim edebilirler.
Yarışmaya birden fazla proje ile katılınabilinir. Bu takdirde her bir proje için yukarıdaki katılım süreci ayrı ayrı yapılacaktır.

Yarışma Takvimi
Proje Son Teslim Tarihi: 21 Haziran 2024 Cuma Saat 17:00
Online Seçici Kurul Toplantısı: 10 – 11 Temmuz 2024 Çarşamba – Perşembe Saat 10:00–17:00
Sonuçların İlanı: 16 Temmuz 2024 Salı
Ödül Töreni: 23 Ekim 2024 Çarşamba (Kokteyl)
Sergi: 23-26 Ekim 2024 (İlk Sergileme Avrasya Ambalaj 2024 İstanbul – 29. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı Esnasında Yapılacaktır).

Ödüllerin Açıklanması Ve Sergi
Ödüle layık bulunan projeler 23-26 Ekim 2024 tarihlerinde ASD ve RX TÜYAP iş birliğinde yapılacak olan 29. Avrasya Ambalaj İstanbul 2024 sırasında halka açıklanarak sergilenecektir.

Telif Hakkı
Ödül ve mansiyon kazanan projelerin telif hakları proje sahibi tasarımcılara aittir. Şu kadar ki, yarışmayı düzenleyen kuruluşlar (ASD ve RX TÜYAP) katılan projeleri sergilemek, yayımlamak ve arşivlemek hakkına sahiptir.

Projelerin İadesi
Dereceye giren projeler Seçici Kurul sonuçlarının açıklanmasından sonra 1 yıl süreyle sergileme ve arşivleme amacıyla geri verilmeyecektir. Dereceye giremeyen projeler ise Seçici Kurul sonuçlarının açıklanmasından 10 gün sonra ancak en fazla 2 ay içinde yarışma iletişim adresinden geri alınabilecektir.
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) projelerin geri gönderilmesinden sorumlu değildir.

Destekleyen Kuruluşlar
Eskişehir Teknik Üniversitesi
APF – Asya Ambalaj Federasyonu
ETMK – Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu
GGD – Gıda Güvenliği Derneği
GMK – Grafikerler Meslek Kuruluşu
İTÜ – İstanbul Teknik Üniversitesi
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
ODTÜ – Orta Doğu Teknik Üniversitesi
TGDF – Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu
WPO – Dünya Ambalaj Örgütü

İletişim
Ambalaj Sanayicileri Derneği
Koşuyolu, Katip Salih Sokak No: 13 Kadıköy 34718 İstanbul
Tel: (0216) 545 49 48 Faks: (0216) 545 49 47
Yarışma hakkında detay bilgi için; Eda Yurğa ve Ümit Dinçer ile iletişim kurabilirsiniz
e-posta: edayurga@ambalaj.org.tr; umitdincer@ambalaj.org.tr

Yarışma Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.