BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Als Mnh Derneği Bursu Başvuruları

Als Mnh Derneği Bursu Başvuruları

Als Mnh Derneği Bursu Başvuruları

Als Mnh Derneği Bursu Başvurusu Ne Zaman Yapılır, Geri Ödemesiz Eğitim Desteği Kimlere Verilecek, Burs Başvuru Koşulları Nelerdir.

Dernek Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı İlköğretim, Ortaöğretim, Lise Ve Dengi Okullar İle Üniversite, Yüksek Okul Ve Meslek Yüksek Okullarında Öğrenim Gören Anne Yada Babası ALS Hastası Olan Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir.

Burs Miktarı Ve Süresi
Miktar Açıklanmamış. Yılda 8 Ay Süre İle Ekim Ayından Başlayarak Ödenmektedir.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Derneğin İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Online Başvuruda Sorun Yaşayanlar Kargo Yolu İle Başvuru Yapabilir.

İşler Kitabevleri Eğitim Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Kimlere Verilir

• T.C. Vatandaşı Olmak,
• Annesi Veya Babası ALS Hastası Olmak,
• Maddi İmkândan Mahrum Olmak, Malvarlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak

Başarı Koşulları

1. İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullarda Okuyanlar İçin Sınıf Geçme Veya Diploma Notunun 5 Üzerinden En Az 2,50 Veya 100 Üzerinden 50

2. Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin: Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olmak,

Ara Sınıflar İçin: Başarısız Dersi Olmamak Veya Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2 (100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde En Az 50) Olup Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanmış Olmak. (Not Ortalaması Uygun Olduğu Halde 3’den Fazla Başarısız Dersi Olanlar Başvuru Yapamaz)

Not:
1- Vakıf Üniversiteleri İle Üniversitelerin İkinci Öğretim, Ekstern, Açık Öğretim, Uzaktan Öğretim Programında Okuyanlar Burslarımızdan Yararlanamaz.

2- Başvuru Şartlarını Sağlayan Her Aileden Bir Öğrenciye Burs Verilecektir. Müracaat Sayısı Derneğin Belirlediği Sayıdan Az Olursa Başarı Kriterleri Uygulanarak En Başarılı Öğrencilerden Başlayarak Eksik Sayı Miktarı Kadar Öğrenci İçin Birden Fazla Müracaat Eden Ailelerin Öğrencilerine Burs Verilecektir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvuruslarının Eylül Ayında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 1 Eylül İle 30 Eylül Tarihleri Arasında Yapıldı.

Başvuru Detayları İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.