BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

ALKEV Burs Başvuruları

ALKEV Burs Başvuruları

ALKEV Burs Başvuruları

Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı ALKEV Burs Başvuruları Nasıl Yapılır, Eğitim Bursu Türleri Nelerdir, Kimler Başvuru Yapabilir.

Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı ALKEV Bursları Akademik Başarı Bursu Ve Maddi İhtiyaç Bursu Olarak Verilmektedir.

Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı ALKEV Özel Okulları Bursları

Eğitim Yardımı Burs Veren Belediyeler İçin Tıklayın.

Maddi İhtiyaç Bursu
• Okul Eğitim Öğretim Ücretinin % 5 – % 100’ünü Kapsamaktadır.

• Beklenmedik, Olağan Üstü Veya Acil Durumlar Nedeniyle, Bir Yıl İçin Verilen Karşılıksız Burstur.

• İhtiyaç Bursu Başvuruları Her Yıl Nisan Ayı İçerisinde İlgili Kurumun Öğrenci İşlerine Verilecek Dilekçe Ve Belgelerle Gerçekleştirilir.

• Bursa Başvuru Yapılabilmesi İçin Öğrencinin Yıl Sonu Başarı Puanının En Az 60 Olması Ve Disiplin Cezası Almamış Olması Gerekmektedir.

• Maddi İhtiyaç Bursuna Her Yıl Yeniden Başvuru Yapılmalıdır.

• Burs Talepleri Her Yıl Mayıs Ayının İlk Haftasında Vakıf İmkanları Çerçevesinde “Burs Komitesi” Tarafından Değerlendirilir Ve Karara Bağlanır.

Akademik Başarı Bursu

Okula Kabul Bursları

Ortaokul Öğrencileri

Her Sınıf Düzeyinde Her Yıl Yapılan “Nakil Alım Sınavı” Sonucunda Başarılı Olan Öğrencilere Bir Yıl İçin % 5 – % 25 Oranında Ortaokuldaki Öğrenimleri Boyunca Akademik Başarı Bursu Verilir. Bursların Devamlılığı Yılsonu Başarı Puanının 85 Ve Üzeri Olması, Herhangi Bir Disiplin Cezası Almamış Olması Durumunda Burslar Devam Etmektedir. Burslar Sadece Eğitim Öğretim Ücretini Kapsamaktadır.

Lise Hazırlık Sınıfı
Merkezi Olarak Yapılan Lise Giriş Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Puanları Doğrultusunda % 20 – % 100 Arasında Değişen Oranlarda Lise Öğrenim Hayatları Boyunca Akademik Başarı Bursu Verilir. Bursların Devamlılığı Yılsonu Başarı Puanının 85 Ve Üzeri Olması, Herhangi Bir Disiplin Cezası Almamış Olması Durumunda Sağlanmaktadır. Burslar Sadece Eğitim Öğretim Ücretini Kapsamaktadır.

Başarı Devam Bursu

Ortaokul Öğrencileri
4., 5., 6. Ve 7. Sınıfta Yapılan “Bursluluk Sınavı” Sonucunda Her Sınıf Seviyesinde 1., 2. Ve 3. Olan Öğrencilere Bir Yıl İçin Sırasıyla % 50, % 40 Ve % 30 Oranında Bir Yıl Geçerli Olacak Şekilde Başarı Bursu Verilir. Başarı Devam Bursunu Hak Eden Öğrencilerin Herhangi Bir Disiplin Cezası Almamış Olması Gerekmektedir. Burslar Sadece Eğitim Öğretim Ücretini Kapsamaktadır.

Liseye Devam Edenler
Anadolu Ve Fen Lisesi Birlikte Değerlendirilmek Koşuluyla Bir Önceki Ders Yılının Sonunda Kendi Sınıf Seviyelerinde En Yüksek Yıl Sonu Not Ortalamasına Sahip İlk Beş ( 5 ) Öğrenciye Sırasıyla % 30, % 25, % 20, % 15 Ve % 10 Oranlarında Burs Sağlanabilir.

Burslar Bir Yıl Süreyle Verilmekte Olup Öğrencilerin Bir Önceki Yıla Ait Herhangi Bir Disiplin Cezası Bulunmamış Olması Gerekmektedir.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.