BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

AGD Siyer-i Nebi Yarışması Ortaokul 2024

AGD Siyer-i Nebi Yarışması Ortaokul 2024

AGD Siyer-i Nebi Yarışması Ortaokul Öğrencileri

Anadolu Gençlik Derneği AGD Siyer-i Nebi Yarışması Ortaokul Kategorisi Başvuruları Online Olarak Yapılacak. AGD Efendimizin İzinde Ortaokul Öğrencileri Siyer Sınavı Ne Zaman? Yarışma Koşulları Nelerdir.

Proje Türü
Kültürel İçerikli Yarışma (Bilgi Yarışması)

Projenin Özeti
Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi, Tüm Türkiye Genelindeki Bütün Ortaokul Öğrencilerine Yönelik “Sevgili Peygamber (Sas) – Muzaffer Aktürk – M. Mücahid Traş” İsimli Kitabı Üzerinden Peygamber Efendimizin Hayatıyla İlgili 27 Nisan 2024 Cumartesi Günü Saat 11:00’da Tek Oturumda Yüz Yüze Olarak Siyer-İ Nebi Yarışması Yapılacak Ve Dereceye Girenleri Ödüllendirecektir.

Agd Derneği Siyeri Nebi Lise Sınavı Efendimizin İzinde Yarışması İçin Tıklayın.

Projenin Amacı
“İnsanların En Hayırlısı İnsanlığa Faydalı Olandır” İnancı İle Çalışmalarını Yürüten Anadolu Gençlik Derneği, Ülkemizin İl, İlçe, Belde Ve Mahallerinde Kurduğu Şube, Temsilcilik Ve Bürolarla, Bunların Yanı Sıra Diğer Müessese Ve Faaliyetlerle Ülkemiz Gençliğinin Beraberlik Ve Kardeşliğinin Öncüsü Olmuştur. Derneğimiz Gençliğimizin Ahlaki Yoksunluktan Dolayı Her Geçen Gün Uçuruma Sürüklendiğini; Alkol, Uyuşturucu Kullanımında, Suç İşleme Oranlarında İstatistiki Olarak Büyük Bir Artış Olduğunu Gözlemlemektedir. Bu Nedenlerden Dolayı Bizler Değerler Eğitiminin Uygulanmaya Konulduğu Bir Süreçte Aziz Milletimiz İçin En Büyük Değer Ve Örnek Model Olarak Olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (Sas) Hayatının Gençler Tarafından Daha İyi Okunarak Anlaşılması Gerektiğine İnanıyoruz. Buna Bağlı Olarak Ülkemiz Sınırlarında Bulunan Bütün Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Siyer-İ Nebi Yarışması Hazırlamaya Karar Erdik. Yapılan Bu Çalışmalar Sonucunda Ahlaklı, Milleti İçin Çalışan, Ailesini, Eşini Dostunu Önemseyen Bireyler Yetiştirmeyi Amaçlıyoruz.

Yarışma Ödülleri
Siyer Nebi Yarışmasında Ödüllendirmeler Her Bir Kategori Ayrı Olmak Üzere Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi Tarafından Yapılacaktır. Sınava Giren Öğrencilerin Puanı Hem İl Bazında Hem de Türkiye Bazında Değerlendirilmeye Tabi Tutulacaktır.
Yarışmada Verilecek Ödüllerin Mali Kaynağı AGD Genel Merkezi Banka Hesaplarından Karşılanacaktır.
Yarışmanın Para Ödülleri Öğrencilere Ve Velilerine AGD’nin Resmi Banka Hesapları Üzerinden Gönderilecektir.

AGD Genel Merkez Ödülleri
Türkiye Genelinde Yapılan Değerlendirme Neticesine Ortaokul Düzeyi Sınavında İlk 5’e Giren Öğrenciler Tek Kategoride Olmak Üzere AGD Genel Merkezi Tarafından Ödüllendirilecektir.

Ortaokul Düzeyi Türkiye Geneli Ödülleri
Birincilik Ödülü 15.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 12.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10.000 Türk Lirası
Dördüncülük Ödülü 8.000 Türk Lirası
Beşincilik Ödülü 7.000 Türk Lirası

Not: Yarışmada Dereceye Giren Öğrencilerin Puanlarının Eşit Olması Durumunda Sıralamada Ay, Gün Ve Yıl Olarak Yaşı Küçük Olan Yarışmacıların Puanı Dikkate Alınacaktır.

Projenin Hedef Kitlesi
Siyer-İ Nebi Yarışması İle Hedeflenen Kitle, İl Ve İlçelerdeki Ortaokullarda Okuyan Öğrencilerdir.

Yarışma Hakkında Genel Bilgiler
1. Siyer-İ Nebi Yarışması Başvuruları Sadece https://www.efendimizinizinde.com/ Adresinden Yapılacaktır.

2. Sınavda Herhangi Bir Ücret Kesinlikle Alınmayacaktır.

3. Siyer-İ Nebi Yarışması Soruları Ortaokullarda AGD Tarafından Yayınlanan “Sevgili Peygamberim (Sas) – Muzaffer Aktürk – M. Mücahid Traş” İsimli Kitaplardan Hazırlanacaktır.

4. Siyer-İ Nebi Yarışması Ortaokullarda Okuyan Öğrenciler İçin 120 Dakika Ve 60 Sorudan Çoktan Seçmeli Olarak Yapılacaktır. Sorular Alanında Uzman Kişilerden Oluşan Komisyon Tarafından Hazırlanacaktır. Engelli Bireylere Yarışmada Talepleri Doğrultusunda Gereken Tedbir, Destek Ve Yardım Sağlanacaktır.

5. Öğrenciler Siyer-İ Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini https://www.efendimizinizinde.com/ Adresinden Alabileceklerdir.

6. Öğrenciler 25 Mayıs 2024 Tarihinde https://www.efendimizinizinde.com/ Adresinden Sonuç Açıklama Sistemine Girerek Sınav Sonuçlarını Öğrenebileceklerdir.

7. Yarışma Sonuçlarına İtirazlar Sınav Sonuçlarının İlanından Sonraki 5 Gün İçerisinde https://www.efendimizinizinde.com/ Adresinden Yapılabilir.

Yarışma Şartları

Başvuru Koşulları

Yarışmaya Sadece Örgün Eğitim Ve Açıktan Eğitim Gören Üst Yaş Sınırı 15, Alt Yaş Sınırı 10 Olan (27.04.2009 – 27.04.2014 Arası Doğumlu Olanlar) Her Sınıftaki Ortaokul Öğrencisi Erkek Ve Kızlar Katılabilir.

Başvuru işlemleri
Siyer-İ Nebi Yarışmasına Girmek İsteyen Öğrenciler Kayıt Tarihleri Arasında https://www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler. Başvurular Sadece Elektronik Ortamda Yapılacak.

Öğrenciler Başvurularını, Kayıt Tarihinin Son Günü 7 Nisan 2024 Saat 23:59’a Kadar Yapabileceklerdir.

Başvurular Sadece Elektronik Ortamdan Yapılabilecek.

Elektronik Ortamda Başvuru Yapıldıktan Sonra Ekleme, Değişiklik, Düzetme Yapılamaz. Bundan Dolayı Yaşanabilecek Her Türlü Sıkıntıda Bulunduğu İlin Veya İlçenin AGD Şubesi İle İrtibata Geçilmelidir.

Başvuru Formu
Siyer-İ Nebi Başvuru Formundaki Alanların Doldurulmasına İlişkin Açıklamalar Aynı Başlıklar Kullanılarak Aşağıda Verilmiştir. Aday Kişisel Bilgilerini Ek-1 Açık Rıza Onay Belgesi Ve Ek-2 Veli İzin Belgesi Belirterek Açık Rızası İle Paylaşacaktır.

İnternet Üzerinden Başvuru Formunun Doğru Ve Eksiksiz Olarak Doldurulması Adayın Sorumluluğundadır. Kimlikle İlgili Bilgi Alanlarına, Adayan Nüfus Cüzdanında Yer Alan Bilgilerin Değiştirilmeden, Kısaltma Yapılmadan Yazılacaktır. Başvuru Formundaki Bilgilerin Gerçeğe Uygun Olarak Girilmesinden Katılımcı Öğrenci Sorumludur. Başvuru Formunu Yanlış Dolduran Öğrenciler Bulunduğu İlin Veya İlçenin AGD Şubesi İle İrtibata Geçerek Ekleme / Düzeltme / Değişiklik İşlemleri Kayıt Tarihleri Arasında Yapılmalıdır. Kayıt Tarihleri Dışında Ekleme / Düzeltme / Değişiklik İşlemleri Yapılmayacaktır. Aksi Takdirde Eksik Veya Yanlış Bilgilerden Öğrencilerin Yararına Doğacak Sonuçlar Geçersiz Sayılır, Zararına Olacak Sonuçlar Düzeltilmez. Adayın Yazdığı Bilgilerdeki Eksiklik Ve Yanlışlardan Doğacak Sonuçlarla İlgili İtirazları Dikkate Alınmaz. Yanlış Bilgi Verildiğinin Tespiti Halinde, Adayların Sınav Sonuçlarına İlişkin Bütün Hakları Geçersiz Sayılır.

Yarışma Takvimi
Kayıt Tarihleri: 12 Şubat 2024 – 7 Nisan 2024
Sınav Tarihi: 27 Nisan 2024
Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 6 Haziran 2024
Sınav Sonuçlarına İtiraz Tarihleri: 7 Haziran – 12 Haziran 2024

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışma Sitesi İçin Tıklayın.

Siyer Sınavı 2024  Ortaokul Düzeyi Soruları Ve Cevapları

Yorumlar

 1. Ayşe zararsız dedi ki:

  Biz sonuçları hala göremiyoruz yardımcı olursanız

  1. 6 haziran’da açıklanacak.

 2. Muhammed Berat akagündüz dedi ki:

  Neden sonucu goremiyoz bı daha bu sınava girmicem

  1. Sonuçların açıklanması 5 haziran 2024’de ertelendi.

   1. Cemre dedi ki:

    Bugünde açıklanmadı

    1. Sonuçların açıklanması 6 Haziran’a ertelenmiş.

 3. Hayri dedi ki:

  Siyer yarışmasına katılacam.