BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Adalı Vakfı Bursu Başvurusu

Adalı Vakfı Bursu Başvurusu

Adalı Vakfı Bursu Başvuruları

Adalı Vakfı Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Geri Ödemesiz Burs Başvuru Şartları Nelerdir, Karşılıksız Eğitim Desteği Kimlere Verilecek.

2020 Yılının Son Aylarında Kurulan Adalı Vakfı, Ülkemiz Gençlerinin Eğitimlerine Katkıda Bulunmak Başta Olmak Üzere Maddi İmkanlardan Yoksun, İhtiyaç Sahibi Kişilere Çeşitli Ayni Ve Maddi Yardımlar Sağlamak Amacıyla Çağdaş Güren Tarafından Kurulmuştur.

Burs Miktarı Ve Süresi
Ekim Ve Haziran Aylarında Verilmektedir. Aylık 2 Bin Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Prof. Dr. Doğan Şahin Bursu Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Burs Başvuruları Nasıl Yapılır
Başvurular Vakfın İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Kimlere Verilir
Adalı Vakfı Burs Yönetmeliği (“Yönetmelik”) Uyarınca Vakfımız, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, Adli Sicil Kaydı Bulunmayan Ve Yönetmelik’te Yer Alan Diğer Kriterleri Sağlayan Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermekte Olup Burs Türleri Temelde 2’ye Ayrılmaktadır:

1. Yönetmelik Şartlarını Sağlayan Ve Üniversitelerde Örgün Lisans Öğrenimi Yapan Öğrencilere Verilen “Lisans Bursu”. Lisans Bursu İçin:

• Üniversiteye Yerleşen Öğrencilerin İlk Burs Başvurusunda; YKS Sınav Sonucu Uyarınca Üniversiteye Yerleştiği Bölümün Puan Türünde Türkiye Başarı Sıralamasında; Sayısal’da İlk 20.000’e, Eşit Ağırlık’ta İlk 10.000’e, Sözel’de İlk 2.000’e Girmiş Olan Adaylar,

• Ara Sınıf Öğrencilerinin İlk Burs Başvurusunda; Yukarıda Bahsedilen Başarı Sıralamasının Yanı Sıra, Önceki Yarıyılların Normal Eğitim Öğretim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Ve Ağırlıklı Not Ortalaması 100 Üzerinden Yapılan Değerlendirmede En Az 75 Veya 4.0 Üzerinden En Az 3.0 Olup, Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkı Kazanan, Fiilen Öğrenciliği Devam Eden Ve Hiç Disiplin Cezası Almamış Olan Adaylar, Burs Başvurusunda Bulunabilir. Bu Kapsamda Alınacak Başvurular 2 Aşamalı Olup Ön Başvuru İçin Öğrencilerin İnternet Sitemizde Yer Alan Burs Başvuru İşlemleri Sayfası Üzerinden Burs Başvuru Formu’nu Doldurmaları Ve Akabinde Sistemin Yönlendireceği Sekmede Yer Alan Evrakları Yüklemeleri Gerekecek, İletilen Bilgi Ve Belgeler Vakfımızca İncelenerek Verilen Bilgilerin Doğruluğunun Teyit Edilmesinin Akabinde Yapılacak Eleme Sonucunda 2.Aşamaya Geçmeyi Hak Kazanan Öğrenciler Mülakata Çağrılacaktır. İşbu Mülakat Sürecinin Sonunda Vakfımızdan İlk Kez Burs Almaya Hak Kazanan Bursiyerler Belirlenecektir.

• Daha Önceki Eğitim-Öğretim Yıllarında Vakıf’tan Burs Almış Ve Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Da Bursunun Devam Etmesini İsteyen Öğrencilerden İse, Tamamladığı Öğretim Yılında Geçemediği Dersi Olmayan Ve Not Ortalaması 100 Üzerinden En Az 75 Veya 4.00 Üzerinden En Az 3.00 Olan, Fiilen Öğrenciliği Devam Eden Ve Hiç Disiplin Cezası Almamış Olan, Adli Sicil Kaydı Bulunmayan Bursiyerler Vakfımızın İnternet Sitesinde Yer Alan “Burs Başvuru İşlemleri” Sekmesi Üzerinden “Devam Bursu” Sayfasından Burs Devam Başvurusunda Bulunabilecektir.

2. Başarı Kriteri Hariç Yönetmelik’te Yer Alan Burs Başvuru Şartlarını Sağlayan Ancak Ciddi Maddi İmkansızlık İçinde Bulunduğu Tespit Edilen Öğrencilere Verilen “İstisnai Burs”. Halihazırda Vakfımızdan İstisnai Burs Alan Öğrencilerin Burslarının Devamlılığında İse Başarı Durumlarının Artmış Olması Önem Arz Etmekle Birlikte, Devam Bursu Almaya Hak Kazanıp Kazanmadıklarına Yine Yönetim Kurulu Tarafından Karar Verilecektir.

Yukarıda Yer Alan Bursların Miktarı, Süresi Ve Kontenjanları Her Yıl Vakıf Mütevelli Heyetince Belirlenmekte Olup Vakfımız Mütevelli Heyeti Tarafından, Halihazırda Vakfımızdan Burs Alan Öğrencilerden Şartları Sağlayarak Yönetim Kurulu Tarafından Bursunun Devam Etmesine Karar Verilenlerle Birlikte Bu Yıl Toplam 150 Öğrenciye (İşbu Sayı İçerisinde 40 Kişilik Kontenjan Afet Bursu İçin Ayrılmış Olup Afet Bursu Üniversite Öğrencilerinin Yanı Sıra Lise Öğrencilerine de Verilebilmektedir.

Burs Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Ağustos Ve Eylül Aylarında Yapılması Bekleniyor. Geçen Yıl Başvurular 28 Ağustos Tarihinde Başlayıp 15 Eylül’de Sona Erdi.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.