BursBurs BaşvurularıAçık LiseAçık OrtaokulMESEMEdebiyat YarışmalarıÖykü YarışmasıÜniversite BursuUstalık BelgesiUsta Öğretici

Açık Lise Kayıt Kılavuzu 2023-2024 III. Dönem Kayıtları

Açık Lise Kayıt Kılavuzu 2023-2024 III. Dönem Kayıtları

Açık Lise Kayıt Kılavuzu 2023-2024 III. Dönem Kayıtları

Açık Lise Kayıt Kılavuzu Yayınlandı. Açık Öğretim Lisesi Kayıt Tarihleri Ne Zaman, Açık Lise Kayıt Ücretleri Ne Kadar, Kimler Açık Öğretim Lisesine Kayıt Olabilir, Açığa Geçiş Tarihleri İçin Okumaya Devam Ediniz.

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 20 Mayıs 2024 Tarihine Kadar Uzatıldı.
Açık Öğretim Lise 2023-2024 3. Dönem Sınavları Yurt Dışındaki Öğrenciler (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hariç) Engelli, Tutuklu Ve Hükümlü Öğrenciler Hariç 9 Veya Daha Az Sayıda Dersten Sınava Girecek Öğrencilerin Sınavları E-Sınav Olarak Yapılacak. En Fazla 9 Ders Seçen Öğrenciler Sınavlara E-Sınav Merkezlerinde Girecek. 9 Dersten Fazla Seçen Öğrenciler Okullarda Yazılı Sınavlara Katılacak.

Açık Lise E-Sınav Randevu İşlemleri 6 Mayıs – 21 Mayıs 2024 Tarihleri Arasında Öğrenci Girişi Yaparak Alınacak.
Açık Lise E Sınav 1 Temmuz – 31 Temmuz 2024 Tarihlerinde Tek Oturumda Yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi E-Sınav Kılavuzu İçin Tıklayın.

Yazılı Sınav Tarihleri
1. Oturum: 20 Temmuz Cumartesi günü Türkiye saati ile 10.00’da
2. Oturum: 20 Temmuz Cumartesi 2024 günü Türkiye saati ile 14.00’te,
3. Oturum: 21 Temmuz 2024 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da.

Açık Lise 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 19 Nisan 2024’de Başlayıp, 13 Mayıs 2024 20 Mayıs 2024 Mesai Saati Bitiminde Sona Erecek.
Açık Lisede Aktif Öğrenciler Sınav Ücretlerini Ödeyerek Temmuz Ayında Yapılacak 3. Dönem Sınavlarına Katılabilir. Kayıtları Aktif Olmayan (Donuk Ve Silik) Olan Öğrenciler Sınav Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Halk Eğitim Merkezine Başvuru Yapmalıdır. Önceki Yıllarda Açık Öğretim Lisesinde 3. Dönem Sınavına 18 Yaş Ve Üstü Öğrenciler Katılabiliyordu. Bakanlık Tarafından Yapılan Değişiklik İle Temmuz Ayında Yapılacak 3. Dönem Sınana Herkes Katılabilecek. Sınav Ücreti 160 Türk Lirasından 250 Türk Lirasına Çıkarıldı.

Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik durumda olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptırabilecektir.

Ders Seçimi İşlemleri: 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları için ders seçme işlemleri 19 Nisan 2024- 13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan ders seçimi işlemleri dikkate alınmayacaktır.

Sınav Merkezi İşlemleri: 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları için sınav merkezi güncelleme işlemleri 19 Nisan 2024- 13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan sınav merkezi belirleme ve güncelleme işlemleri dikkate alınmayacaktır.
Öğrencilerimiz 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavlarına fotoğraflı sınav giriş belgesi ile girebileceklerdir.

Giriş belgesinde fotoğrafı bulunmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sistemde fotoğrafı bulunmayan veya kendi fotoğrafı yerine başka bir görüntü yüklenmiş olan öğrencilerin halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvuru yaparak güncel fotoğraflarını yükletmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerin 2023-3 Dönem Sınavına Katılabilmeleri İçin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki İletişim Bilgilerinin Ve Sınava Gireceği Sınav Merkezinin Güncel Olması Gerekmektedir.

Açık öğretim Lisesi 2023-2024 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

Kayıt Yenileme İşlemi
Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerin okulun resmi internet sitesinde belirtilen tarihlerde yaptırdıkları kayıt işlemine kayıt yenileme denir. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarına; öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptırabilir. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar sınavlara katılamaz.

Başvuru Yeri
İl Ve İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri

T.C. Kimlik Numarası Sistemde Olmayan Öğrencilerin Başvuruları;
Açık Öğretim Lisesine önceki yıllarda kayıt yaptırmış olan öğrencilerden Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde T.C. Kimlik Numaraları güncel veya kayıtlı olmayanlar bilgilerini güncelledikten sonra kayıt yenileme işlemini yaptırabilecektir. Bu durumdaki öğrenciler, öğrenci numarasının bulunduğu bir dilekçeyle durumunu anlatarak ekinde T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanı fotokopisi ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat edecektir. Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü dilekçeyi ve ekini aciklise@meb.gov.tr eposta adresine göndererek öğrencinin T.C. Kimlik Numarasının güncellenmesini sağlayacaktır.

Kayıt Yenileme Sınav Ücreti
Kayıt Yenileme Sınav Ücreti Olarak 250 Türk Lirası Olarak Anlaşmalı Bankalara Yatırılacak.
Anlaşmalı Devlet Bankaları, Ziraat Bankası, Halk Bankası Ve Vakıflar Bankasına Yapılacak.

Kayıt yenileme ücretlerini yukarıda belirtilen bankaların ATM’lerinden, ödeme.gov.tr Adresinden Kredi Kartı İle Yatırılabilir.

Kayıt Yenileme İşlemi
Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sınav katılım ücreti yatırıldıktan sonraki iş gününde sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Sınav katılım ücretini yatıran öğrenciler kayıt yenileme işlemlerinin yapılıp yapılmadığını takip etmek zorundadır. Kayıt yenileme işlemi sistem tarafından otomatik olarak yapılmayan veya kayıt yenileme işlemini kendisi yaptırmak isteyen öğrenciler halk eğitimi merkezi müdürlüğüne müracaat ederek kayıt yenileme işlemini yaptırabilecektir.

Silik Öğrenci Aktifleştirme
Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olduğu hâlde en az 2 dönem üst üste kayıt yenileme yapmadığı için öğrencilik durumu ‘’SİLİK’’ duruma düşen öğrenciler aktifleştirme işlemi “Silik Öğrenci Aktifleştirme” ile yaptırabilir. Silik Öğrenci Aktifleştirme yapılacak öğrencinin sınav katılım ücreti muafiyeti var ise; muafiyete esas durumunu gösteren belge istenir.

Ders Seçimi
Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler okulun resmi internet sitesinde belirtilen tarihler arasında sistem üzerinden ders seçimlerini yapabilecektir. Ders seçimi yapmayan öğrencilerin ders seçimi sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. En az bir tane ders seçimi yapan öğrencilerin ders seçimi yapılmış kabul edilir ve sistem tarafından otomatik ders atama işlemi yapılmaz. Öğrenciler, okulun resmi internet sitesinde belirtilen tarihler arasında öğrenci numarası ve şifresiyle sisteme girerek seçmiş olduğu derslerde değişiklik yapabilecektir.

Açık Lise 2023-2024 3. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin Tıklayın.

Açık Lise Sınavı Soru Ve Cevapları Yayınlandı
Açık Öğretim Lisesi 16 Mart – 17 Mart 2024 Tarihinde Yapılan 2. Dönem Sınav Soruları Ve Cevapları
1. Oturum Soru Kitapçığı İçin Tıklayın.
2. Oturum Soru Kitapçığı İçin Tıklayın.
3. Oturum Soru Kitapçığı İçin Tıklayın.

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem Kayıt Tarihleri

Yeni Kayıt Tarihleri
Açık Öğretim Lisesine Geçiş Tarihleri: 31 Ocak 2024 Tarihinde Başlayıp 5 Şubat 2024 Mesai Saati Bitiminde Sona Erecek.

(2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Döneminde Örgün Ortaöğretim Kurumlarında Aktif Kaydı Olan Öğrencilerden 2023/30 Nolu Genelge Kapsamında Örgün Ortaöğretim Kurumlarından Açık Öğretim Liselerine Geçiş Şartlarını Taşıyanlar İçin İlk Kayıt İşlemleri 31 Ocak 2024 Tarihinde Başlayacak Olup 5 Şubat 2024 Tarihi Mesai Bitiminde Sona Erecektir.)

Açık Öğretim Lisesinde Kaydı Olmayan Öğrencilerin Kayıtları 4 Ocak 2024 Tarihinde Başlayıp 22 Ocak 2024 (29 Ocak 2024 Tarihine Kadar Uzatıldı) Mesai Saati Bitiminde Sona Erecek.

(2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Döneminde Örgün Ortaöğretim Kurumlarında Aktif Kaydı Olmayan Öğrenciler İle E-Okul Sisteminde Kaydı Olmayan Öğrenciler İçin İlk Kayıt İşlemleri 4 Ocak 2024 Tarihinde Başlayacak Olup 22 Ocak 2024 (29 Ocak 2024) Tarihi Mesai Bitiminde Sona Erecektir.)

Açık Öğretim Lisesi III. Dönem Sınavları 20 Temmuz – 21 Temmuz 2024 Tarihlerinde Yapılacak.

Örgünden Açığa Geçiş Yapılamayacak
Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Yapılan Değişikle Açık Liseye Geçiş İmkanları Kısıtlandı. Yeni Yönetmelik İle Açık Liseye Sadece Milli Sporcular, Kaynaştırma Öğrencileri, Koruma Kanunu Kapsamındaki Öğrenciler, Şehit Ve Gazi Çocukları, Bakanlıkça Mazereti Uygun Görülenler İle Yönetmeliğin İlgili Hükümlerine Göre Örgün Ortaöğretim Kurumlarında Okuma Hakkını Kaybeden Öğrenciler Dışında Geçiş Yapılamayacak. Örgün Eğitimdeki Öğrenciler 2 Yıl Üst Üste Sınıfta Kalmadıkları Sürece Örgün Eğitimin Dışına Çıkamayacak.

Açık Liseye Kimler Geçebilir
Yönetmelikte Belirtilen Öğrenciler Dışında, Örgün Eğitimde 2 Yıl Üst Üste Sınıflarında Kalmayanlar Dışında Açık Liseye Geçiş Yapılamayacak.

Açık Öğretim Lisesi 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem İlk Kayıt İşlemleri

Açık Öğretim Lisesi Kayıt İşlemleri Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

2023-2024 II. Dönem Açık Lise İlk Kayıt İşlemleri
İlk Kez Açık Liseye Kayıt Olacaklar Halk Eğitim Merkezlerine Başvuru Yapacaklar.

Yeni Kayıt Başvurusunda İstenilen Belgeler
1 Adet Biyometrik Fotoğraf
Kimlik Belgesi
Diploma

Başvuru Yeri
İl ve ilçelerde bulunan halk eğitimi merkezi müdürlükleridir.

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında İlk Kayıt Yaptırmak İsteyen Öğrenciler (Batı Avrupa Programı hariç);

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı kapsamında, Kuveyt, Katar, Azerbaycan, İran ve KKTC başkentlerinde bulunan irtibat bürolarından ilk kayıt işlemlerini yaptırabilir.

Suudi Arabistan’da (Medine, Cidde, Riyad) ilk kayıt yaptırmak isteyenler Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı web sayfasını takip etmeleri gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://aokyurtdisi.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilir.

İlk Kayıt Sınav Katılım Ücreti
İlk Kayıt Sınav Katılım Ücreti 160 Türk Lirası Olarak Anlaşmalı Bankalara Yatırılacaktır.

İlk Kayıt Sınav Katılım Ücretini Aşağıdaki Şekillerde Yatırabilirsiniz:
Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.

1- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile ilk kayıt sınav katılım ücretini yatırabilirsiniz.

2- T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının internet bankacılığını kullanarak ilk kayıt sınav katılım ücretini yatırabilirsiniz.

3- İlk kayıt sınav katılım ücreti anlaşmalı bankaların ATM’lerinde de yatırılabilmektedir. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt sınav katılım ücreti olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen telefon numarasının adaya ait ve doğru olması gerekmektedir.

• Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu öğrencilerimizden T.C. kimlik numarası olmayanların ilk kayıt işlemlerini yaptırabilmeleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından verilen yabancı kimlik numarasını almaları gerekmektedir.

• T.C. kimlik numarası almak zorunda olmayan kişilerin sınav katılım ücretini ödeyebilmek için kayıt yaptıracakları okul/cezaevi öğretmeni aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne, aciklise@meb.gov.tr mail adresi ile ulaşmaları gerekmektedir. Bu öğrencilere Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından sınav bedellerini ödeyebilecekleri banka hesap numarası verilecektir.

• Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci; mezun oluncaya kadar sınava girmek istediği her dönem iş takviminde belirlenen tarihler arasında kaydını yenileyerek derslerini seçmek zorundadır.

Kimler Kayıt Yaptıracak

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Açık öğretim liseleri ile örgün ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçişler” başlıklı 41 inci maddesinin ikinci fıkrasında ve Örgün ortaöğretim kurumlarından Açık Öğretim Liselerine geçiş şartları ile ilgili 14.09.2023 tarihli ve 83907639 sayılı 2023/30 Sayılı Genelgede “… Örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine;

a) Bu Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (ç) ve (g) bendi ile yedinci fıkrası kapsamındaki öğrenciler, evde ve hastanede eğitim verilerek öğrenim görenler ile Bakanlıkça mazereti uygun görülenler veli ve öğrenci talebi doğrultusunda ilgili okulun mevzuatında belirtilen nakil ve geçiş şartlarını taşıması hâlinde nakil ve geçiş yapabilirler.

b) Bu fıkranın (a) bendinde belirtilenler ile bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakiler nakil ve geçiş yapamazlar.” hükümlerine yer verilmiştir.

Bu kapsamda;

1) “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” ile birlikte geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu”
veya “Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER)” olan,

2) Anne veya babası vefat eden,

3) 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında hakkında koruma kararı verilen ve yahut koruyucu aile yanına yerleştirilen,

4) 22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 305 inci maddesine göre evlatlık edinme öncesi bir yıllık geçici bakım sürecinde olan,

5) 3/7/2005 tarihli ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında hakkında eğitim veya bakım tedbiri kararı verilen,

6) 8/3/2012 tarihli ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde ikameti geçici olarak değiştirilmek zorunda kalınan,

7) 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu, 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun veya 2330 sayılı Kanun hükümleri uygulanarak aylık bağlanmasını gerektiren kanunlar, 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 56 ncı, mülga 45 inci ve 64 üncü maddeleri ile 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 47 nci maddesi kapsamında harp veya vazife malulü sayılanların çocuğu olan,

8) 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklâl Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkındaki Kanun kapsamında aylık bağlanan şehit ve gazi çocuğu olan,

9) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 102 ila 105 inci maddeleri kapsamındaki suçların mağduru olan,

10) Millî sporcu,

11) Tutuklu ve hükümlü,

12) “Öğrenci Nakil ve Geçişlerine Esas Teşkil Eden Hastalıklar” listesine bağlı olarak sağlık kurulu raporu olan,

13) Evde ve hastanede eğitim verilerek öğrenim gören,

14) Bakanlıkça mazereti uygun görülen,

15) Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden,
öğrenciler dışındakilerin, örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır. Ayrıca, İlgi (b) Yönetmeliğin 41 inci Maddesi 2 nci fıkrasının (a) bendinde yer verilen “Bakanlıkça mazereti uygun görülen” ibaresi kapsamında;
a) Sınıf tekrarına kalanlardan, ilgi Yönetmeliğin 59 uncu Maddesi birinci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre öğrenim hakkı devam edenlerden bu yönde talepte bulunanlar,
b) İş veya işyeri değişikliği nedeniyle ikamet yerini değiştiren veli/vasisinin yeni ikametinin bulunduğu il/ilçede eğitimini sürdürebileceği okul türü bulunmayanlar,

c) İlköğretim okulu/ortaokul veya imam-hatip ortaokulu mezunu olup herhangi bir örgün ortaöğretim kurumunda kaydı olmayanlar ile çeşitli nedenlerle dokuzuncu sınıfta özürsüz devamsızlık hakkını dolduranlar,

ç) Açık öğretim liselerinin yurt dışı programına kayıt yaptırmak isteyenlerden, açık öğretim liselerine kayıt şartlarını taşıyanlar yaş şartı aranmaksızın,

d) Yurt dışında öğrenim görmüş olanlardan denklik belgelerinde belirtilen öğretim düzeylerinin açık öğretim liseleri kayıt şartlarını taşıması hâlinde yaş şartı aranmaksızın,

e) Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan Kur’an kurslarında hafızlık ve bu alanı destekleyici Arapça eğitimi alanlar ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün hafızlık modüllerine kayıtlı olanlar,

f) Millî sporcular dışında bireysel veya takım sporlarında en az üç yıl faal lisanslı olarak yarışmalara katılan sporcular ve Türkiye olimpik hazırlık merkezleri ile sporcu eğitim merkezlerine kayıtlı olanlar,

g) 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere deprem bölgesindeki Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde geçici barınma merkezlerinde (konteyner kent, çadır kent vb.) ikamet eden ve taşıma
yolu ile eğitim hizmeti alanlar, istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri hâlinde açık öğretim liselerine nakil ve geçiş
yapabileceklerdir.” denilmektedir.

Açık Öğretim Lisesine;

a) İlköğretim okulu/ortaokul/ imam hatip ortaokulundan mezun olanlar,

b) Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar,

c) Ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar,

ç) Rehberlik ve araştırma merkezlerince düzenlenen özel eğitim değerlendirme kurulu raporuyla
Açık Öğretim Liselerine yönlendirilerek il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulu tarafından yerleştirme
kararı alınan özel eğitim ihtiyacı olanlardan, bu fıkranın (a) ve (b) bentlerindeki şartlardan birini
taşıyanlar,

d) Yurt dışında öğrenim görüp bu fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerindeki durumlardan birine
denkliğini yaptırmış olanlar yaş şartı aranmaksızın,

e) (a), (b),(c), (ç) ve (d) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan yabancı uyruklular,

f) Örgün eğitim kurumlarında kayıtlı olan öğrencilerden ilgili mevzuat hükümlerine göre
Bakanlıkça açık öğretim liselerine geçişlerine izin verilenler,
kayıt yaptırabilir.

– Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olanlardan 18 yaşını doldurmamış olanlar
velileriyle birlikte, 18 yaşını doldurmuş olanlar ise şahsen veya noter aracılığıyla vekâlet verdikleri
kişinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

– Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri eksik evrakı ve evrakında eksik bilgisi olan
öğrencilerin ilk kayıt evraklarını teslim almayacak ve eksik belgeyle ilk kayıt işlemi yapmayacaktır. İlk
kayıt işlemleri ile ilgili yapılan işlemlerdeki sorumluluk, işlemi yapan Halk Eğitimi Merkezi
Müdürlüğündedir.

– Öğrenciler, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yayınlanan
duyurular ile Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden atılan mesajları takip etmeleri
gerekmektedir.

Mesleki Eğitim Merkezlerinde kayıtlı öğrenciler
Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Eğitim Merkezlerinin mevzuatında yapılan değişiklikle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren Mesleki Eğitim Merkezinin 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulan haftalık ders çizelgesine göre Mesleki Eğitim Merkezi lise dengi diploma vermeye başlamıştır. Bu nedenle;

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ve sonrasında Mesleki Eğitim Merkezinin 9. Sınıfına ilk kaydını yaptıran öğrencilerden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyenlerin ilk kayıtları yapılacaktır.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılından önce, Mesleki Eğitim Merkezlerine (Çıraklık Eğitim Merkezlerine) ortaokul/ilköğretim okulu mezunu olarak ilk kaydını yaptıranlardan Mesleki Eğitim Merkezlerinin ara sınıflarından ayrılan veya bu okuldan mezun olanlar Açık Öğretim Lisesine ortaokul/ilköğretim mezunu olarak ilk kayıtları yapılacaktır.

İlk Kayıt İçin Gerekli Evraklar
Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt için gerekli tüm belgeleri aynı gün içerisinde “Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine halk eğitimi merkezi müdürlüğü tarafından taranarak aktarılır. Belgelerin aslı kayıt işlemlerini yürüten kurum tarafından arşivlenir.

e-Okulda Kaydı Olan Öğrencilerden
İlköğretimi tamamlayanlar, ortaöğretim kurumlarının ara sınıflarından ayrılanlar, ortaöğretim kurumlarından/bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile bir yükseköğretim kurumunda ayrılanlardan;
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir.
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir (18 yaşından küçük öğrencilerin kayıt raporu velileri tarafından imzalanacaktır.)
-Açık Öğretim Ortaokulu, Mesleki Açık Öğretim lisesi veya Açık Öğretim İmam Hatip lisesinden mezun olan öğrencilerden, sistem üzerinde söz konusu okuldan mezun olduğu görülenlerin kayıtları alınırken herhangi bir mezuniyet belgesi istenmeyecektir ancak mezuniyet belgesiyle müracaat eden öğrencilerin belgeleri alınarak sisteme tarandıktan sonra dosyasına konulacaktır.
– Öğrenciler, ilk kayıt işleminde örgün eğitimde geçtiği/okuduğu sınıflardaki derslere ait notlarında eksiklikleri ayrıldıkları okullardan alacakları belgelerle tamamlamakla yükümlüdür. Bu belgelerdeki notların sisteme girişinden tamamen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü sorumludur. (Örneğin: e-okul sisteminde, 2. sınıf notu olup 1. sınıf notu olmayanların 1. sınıf notları istenerek kayıt yapılacaktır.)

e-Okulda Kaydı Olmayan Öğrencilerden

a) İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrencilerden;
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge, (Nüfus Cüzdanı, T.C Kimlik Kartı, Ehliyet, Süresi Geçmemiş Pasaport)
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlardan Diploma Kayıt Örneğinin aslı),
T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.

b) Ortaöğretim Ara Sınıflarından Ayrılan Öğrencilerden
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• Tasdikname/tasdikname kayıp belgesinin aslı ve ekinde okuduğu tüm sınıflara ait not döküm çizelgesinin aslı/onaylı örneği,
• T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.
-Öğrencinin tasdikname / tasdikname kayıp belgesinde sınıfı, okuduğu sınıflardaki notları ve varsa sorumlu olduğu derslerin mutlaka yazması gerekmektedir. Bu bilgilerden biri yazmıyor ise eksik olan bilgiyi tamamlayacak bir belgenin olması gerekmektedir. Belge ve bilgileri tam olmayan öğrencilerin kayıtları alınmayacaktır.
– Tasdiknamenin ekinde olması gereken not döküm belgesinin aslının temin edilememesi durumunda, notları gösteren belgelerin onaylı sureti veya ders geçme defterinin onaylı sureti kabul edilecektir.(Ancak tasdikname / tasdikname kayıp belgesi mutlaka aslı olmalıdır.)
– Öğrencilerin tasdiknamede yer alan bilgilerinin mevzuata uygun olarak sisteme işlenmesinden ilk kaydını alıp veri girişlerini yapan Halk Eğitimi merkezi Müdürlüğü sorumludur.

c) Ortaöğretim Kurumlarından / Bir Yükseköğretim Kurumundan Mezun Olanlar İle Bir Yükseköğretim Kurumundan Ayrılanlardan
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• Ortaöğretim diplomasının/diploma kayıp belgesinin onaylı örneği, (söz konusu belge noter onaylı veya kaydı alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından onaylanmış, olacak. Belgeyi onaylayan Halk Eğitimi Merkezinin mührü ve onaylayan müdür veya müdür yardımcısının ismi/kaşesi olacaktır. Kaşenin okunmaması durumunda onaylayan kişi tarafından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün adı tükenmez kalem ile yazılacaktır.)
• T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.

Ortaöğretim kurumlarından / bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile bir yükseköğretim kurumundan ayrılarak Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıtları lise mezunu olarak alınacaktır.

4 yıllık alansız genel lise mezunlarının diplomaları, Açık Öğretim Lisesinin vermiş olduğu diploma ile aynı olması nedeni kayıtları alınmayacaktır.
Lise mezunu olarak kayıt yaptıranların kayıt işlemleri 3 yıllık veya 4 dört yıllık alanlı sisteme göre yapılacak olup Açık Öğretim Lisesindeki toplam dönemi ve toplam kredisi buna göre belirlenecektir.

3 yıllık sistemden mezun olan öğrencilerin toplam dönemi 6, toplam kredisi 144 olarak, Açık Öğretim lisesine 4 yıllık alanlı veya 4 yıllık meslek lisesi mezunu olarak kayıt yaptıran öğrencilerin toplam dönemi 8, toplam kredisi ise 192 olarak tanımlanacaktır.

3 yıllık sistem mezunu olarak kayıt yaptıran öğrencilerin mezuniyet puanları; Açık Öğretim Lisesinde başardığı dersler ile diplomasında getirmiş olduğu başarı puanına göre hesap edilecektir.

4 yıllık sistem mezunu olarak kayıt yaptıran öğrencilerin ise Açık Öğretim Lisesi başarı puanı diplomasında getirmiş olduğu başarı puanı olacaktır.

Lise mezunu olarak diploma kayıp belgesi ile kayıt olacak öğrencilerin diploma kayıp belgesinde eğitim süresi yazması gerekmektedir. Eğitim süresi yazmayan öğrenciler mezun oldukları liseden; hazırlık sınıfı okumuş iseler hazırlık sınıfı hariç, okumamış iseler eğitim sürelerini gösterir belge almaları gerekmektedir.

Lise mezunu olarak kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemleri hazırlık sınıfı hariç eğitim sürelerine göre yapılacaktır.

Lise mezunu olarak denklik belgesi ile kayıt yaptıran öğrencilerin denklik belgesi 06/06/2005 tarihi ve öncesinde düzenlenmiş ise 3 yıllık sistem mezunu olarak toplam dönemi=6, toplam kredisi=144, 07/06/2005 ve 19/07/2010 tarihleri ve arasında düzenlenmiş ise 4 yıllık lise mezunu olarak dönemi=8, toplam kredisi=192 olarak kayıtları alınacaktır.

Denklik belgesi Genel Lise Mezunu Olarak 20/07/2010 tarihi ve sonrasında düzenlenmiş olan öğrencilerin kayıtları alınmayacaktır. (Bu öğrencilerin denklik belgeleri 4 yıllık alansız sistem uygulaması kabul edildikten sonra düzenlenmesi nedeni ile denklik belgesi 4 yıllık alansız sisteme karşılık gelmektedir. Bu belge 4 yıllık eğitim sistemine karşılık gelen diplomanın yerine geçen belge olması nedeni ile kayıtları alınmayacaktır.)

Denklik belgesi ile lise mezunu olarak kayıt yaptıran öğrencilerin denklik belgesinde ülkemizde lise düzeyinde kabul edilen yurt dışında okuduğu tüm sınıflara ait başarı puanı yazıyor ise bu puan kullanılır.

d) Yurt Dışında Öğrenim Görmüş Olan Öğrencilerden
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• Yurt dışında öğrenim görmüş olup İl Millî Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden “Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir” başlığı altında yer alan (a), (b), (c) ve (ç) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesinin aslı, (Karneler denklik belgesi yerine geçmez.) denklik belgesini kaybedenler, denklik belgesini düzenleyen kurum tarafından “aslı gibidir” yapılmış denklik belgesi,
• T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.

e) Açık Öğretim Lisesinden Tasdikname Alarak Ayrılan Öğrencilerden (Tasdiknameli Form C işlemi)
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• Açık Öğretim Lisesinden tasdikname aldıktan sonra örgün eğitime kayıt yaptırmış ise örgünden aldığı tasdikname veya tasdikname kayıp belgesinin aslı, kayıt yaptırmamış ise Açık Öğretim Lisesinden aldığı tasdikname veya tasdikname kayıp belgesinin aslı,
• T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.

f) Mesleki Açık Öğretim Lisesi veya Açık İmam Hatip Lisesinden Almış Öğrencilerden (Tasdiknameli Form C işlemi)
Öğrenci Kaydının bulunduğu Mesleki Açık Öğretim Lisesine / Açık İmam Hatip Lisesine müracaat ederek öğrencilik durumunu aktif hale getirilecektir,
• Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
• T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
• Bir adet biyometrik çekilmiş fotoğraf,
• T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ayrıca ilk kayıt sınav katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı,
istenir.
-Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde öğrenim gören öğrenciler Açık Öğretim Lisesine kayıt dönemlerinde geçiş yaptırabilir.
– Mesleki Açık Öğretim Lisesinden veya Açık İmam Hatip Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapacak öğrencilerin e-Okul sisteminde bilgileri yoksa veya ilk kayıt evrakları kayıtlı olduğu okulunun bilgi yönetim sistemine taralı değil ise ilk kayıt evrakları kayıtlı olduğu okulun bilgi yönetim sistemine taranmadan Açık Öğretim Lisesine geçiş işlemi yapılmayacaktır.

İlk Kayıt Şartlarına Ait Açıklamalar

Açık Öğretim Liselerinde Kullanılan Terimler
-Ön Kayıt Öğrenci: İlk kayıt yaptıran kaydı kesinleşmemiş öğrenciyi,
-Aktif Öğrenci: İlk kayıt olan veya kaydını süresinde yenileyen öğrenciyi,
-Donuk Öğrenci: Kaydını bir kez yenilemeyen öğrenciyi,
Silik Öğrenci: Üst üste en az iki kez kaydını yenilemeyen öğrenciyi,
Mezuniyet İncelemesinde Olan Öğrenci: Mezuniyet aşamasına gelmiş ancak sistemde ilk kayıt evraklarında eksiklik olan öğrenciyi

ifade etmektedir.

* Öğrencilik durumu aktif veya donuk olan öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanır.
* Öğrencilik durumu silik olan öğrenciler ise öğrencilik haklarından yararlanamaz.
* Toplam dönemi 12 ve üzeri olan öğrenciler öğrenimlerine devam eder ancak öğrencilik durumuna bakılmaksızın öğrencilik haklarından yararlanamaz.

Kayıt Başvurusunun Geçersiz Olduğu Durumlar
a ) İstiklal Madalyası verilmiş, vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlandığını,
b ) Şehitlerin eş, çocuk, kardeş, anne veya babası olduğunu,
c ) Gazi ve gazilerin eş, çocuk, anne veya babası olduğunu,
ç ) 15/7/2005 tarihli ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında mahkemeler tarafından üzerine tedbir konulduğunu,
d ) İl/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulu kararı ile Açık Öğretim Okullarına yönlendirilen öğrenciler, özel eğitim ihtiyacı olduğunu,
e ) 8/3/2012 tarihli ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olduğunu,
f ) Sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumunda kaldığını,
g ) Sağlık Kurulu raporu ile en az % 40 engelli olduğunu,
ğ ) Tutuklu veya hükümlü olduğunu, (denetimli serbestlik kapsamında olan öğrenciler bu madde kapsamına girmektedir)

Belgelendirenlerden sınav katılım ve ilk kayıt işlem ücreti alınmaz.
Söz konusu belgelerin fotokopileri alınacak ve üzerine “aslı gibidir” ibaresi yazılarak tarandıktan sonra öğrenci dosyasına konulacaktır.

Öğrencilik Haklarından Yararlanma
Öğrencilik Durumu Aktif Veya Donuk Olan Öğrenciler Öğrencilik Haklarından Yararlanır.
Öğrencilik Durumları Silik Olan Öğrenciler Öğrencilik Haklarından Yararlanamaz.
Toplam Dönemi 12 Ve Üzeri Olan Öğrenciler Öğrenimlerine Devam Eder Ancak Öğrencilik Durumuna Bakılmaksızın Öğrencilik Haklarından Yararlanamaz.

Öğretim Sistemi
a) Açık Öğretim Lisesinde ders geçme ve kredi sistemi uygulanmaktadır. Program ortak ve seçmeli derslerden, öğretim yılı ise birbirinden bağımsız 3 dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler yapılan sınavlarda başarılı oldukları derslerin kredisini kazanırlar.
b) Millî Eğitim Bakanlığının Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibarı ile tüm okullarda öğrenciler Alansız (Alan Yok) olarak eğitim almaktadır. Açık Öğretim Lisesine halen devam eden ve kayıt yaptıracak her öğrenci bu uygulamaya tabidir.
c) Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrenciler açık öğretim lisesiyle ilgili resmi veya özel iş ve işlemleri kendisi / velisi başlatarak takibini yapması gerekmektedir.
ç) Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrenciler bir dönemde en fazla 12 ders seçebilir ve en fazla 12 dersten sınava katılır.

Ortak Dersler
Ortak Dersler, Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için alınması gereken zorunlu derslerdir.
• Öğrenci ortak dersleri başarmak ya da muaf olmak durumundadır. (Öğrenci, bir “ortak” dersten 3 kez sınava girip başarısız olduğu takdirde, o dersten muaf sayılır.)
• Öğrenci muaf olduğu dersin kredisini alamaz, sadece başarma zorunluluğu ortadan kalkar. Muaf olunan ortak ders istenirse tekrar alınabilir.
• Öğrenci “Türk Dili ve Edebiyatı” dersini başarmak zorundadır. Bu dersten muaf olunamaz.

Seçmeli Dersler
• Seçmeli dersler, alınması zorunlu olmayan, gerekli toplam krediyi tamamlamak için ortak derslerin yanında öğrencinin isteğine bağlı olarak alınan derslerdir.
• Seçmeli derslerden başarısız olan öğrenci o dersi istediği takdirde tekrar alabilir veya onun yerine başka seçmeli ders seçebilir.

Kredi
Müfredat programında belirtilen derslerin haftalık ders saati sayısı o dersin kredisini ifade eder.
• Öğrenciler başardıkları derslerin kredilerini kazanmaktadır.
• Toplam Kredi: Öğrencinin tasdikname/denklik belgelerinde getirdiği derslerin kredileri ile Açık Öğretim Lisesi sınavlarında kazandığı kredilerin toplamıdır.

Açık Öğretim Lisesi Mezuniyet Şartları
• Öğrenim gördüğü toplam dönemin; Yapılacak olan sınavın ilk günü itibarıyla, on yedi yaşını bitirmeyen öğrenciler için en az 8, on yedi yaşını bitiren öğrenciler için ise en az 5 olması,
• Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri olması,
• Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,
• Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

Ders Seçimi
Öğrenciler, öğrencilik durumu sınava girmek istediği dönemde “Aktif” olduktan sonra sınavına gireceği dersleri seçmek zorundadır. Öğrencilerin ders seçimlerini; öğrenci numaralarını ve kişisel şifrelerini kullanarak “https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx” internet adresinden yapmaları gerekmektedir. Ders seçiminde tüm sorumluluk öğrenciye aittir.
Ders seçimini çalışma takviminde belirtilen süre içerisinde yapmayan öğrencilerin sınava gireceği dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından atanır ve öğrenciler seçilen bu derslerden sınava girmek zorundadır.

Ders Kitapları;
Öğrenciler; sistem üzerinden seçtikleri derslerin kitaplarının PDF formatlarına http://aokul.gov.tr/Kitaplar/Kitaplar.aspx?type=2 adresinden ulaşabilir. Öğrenciler; basılı kitap almak istemesi hâlinde seçtikleri derslerin listesi ile birlikte halk eğitimi merkezi müdürlüğüne müracaat ederek ders kitaplarını alabilir.

Sınavlar

Sınav Tarihi
Sınavlar Açık Öğretim Lisesi resmi internet sitesinde duyurulan tarihlerde yapılacaktır.

Sınav Merkezi Tercihi
İlk kayıt işlemi tamamlanarak öğrencilik durumu aktif hale gelen öğrenciler ilk kayıtta seçmiş oldukları sınav merkezlerini belirtilen tarihler arasında öğrenci numarası ve şifresiyle sisteme girerek sınav giriş merkezini değiştirebilir (Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü öğrenciye tanınan sınav yeri değişikliği yapma süresini değiştirme hakkına sahiptir.)

Sınavın Şekli ve Yeri
Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün il ve ilçelerdeki belirlediği okullarda merkezi sistemle, çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınav Giriş Belgesinin Alınması
Öğrenciler, Sınav Giriş Belgelerine https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilir.

Sınavın Değerlendirilmesi
• Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup sınav puanı hesaplanmasında
[Puan = (Doğru cevap sayısı / Soru sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar sınav puanı hesaplamasında değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

• Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Öğrenciler, sınav sonuçlarına https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx/ ” adresinden öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilir. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçimi zorunludur.

İletişim

Açık Öğretim Lisesi ile ilgili soru ve sorunlarınız için ilk başvuracağınız yer bulunduğunuz bölgedeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan irtibat bürolarıdır.

Açık Öğretim Lisesi İle İlgili Bilgilerinize Ulaşmak Ve Merak Ettiğiniz Konuları Öğrenmek İçin 444 06 32’yi 7/24 Saat Arayabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi
Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No:21
06500-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi;
Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21
06500-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yazışma Adresi;
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü
Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21
06500-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler Telefon Numaraları: 444 06 32
Mesleki Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler Telefon Numarası: 444 06 32
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi: 444 06 32
Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası: 0 312 213 01 75
Meslekî Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası: 0 312 213 01 76
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Faks Numarası:0 312 213 01 76

Açık Lise 2023-2024 İkinci Dönem İlk Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.